Bulgaarias Stara Zagoras 31. maist 4. juunini toimunud rahvusvahelisel filmifestivalil The Golden Linden võitis Ilmar Raagi mängufilm „Kertu” kaks auhinda. Festivali rahvusvahelise žürii üksmeelsel otsusel anti „Kertule” parima filmi auhind ja filmi peaosatäitjale Ursula Rataseppale parima naisnäitleja auhind.

Kaader filmist

Kaader filmist

The Golden Lindeni eesmärk on populariseerida Bulgaarias Euroopa kino ja näidata uusimaid ja huvitavamaid filme Euroopa erinevatest riikidest. Festivali võistlusprogrammi hindab rahvusvaheline žürii. Sel aastal kuulusid žürii koosseisu Lydmila Dyakova, Rusudan Chkonia, Kamen Balkanski, Emmanuelle Millet ning Drasko Djurovic. Lisaks kahele põhiprogrammile oli sel aastal festivalil lisaks veel ka Bulgaaria kino tutvustav programm.

Siiani on „Kertu” erinevatel rahvusvahelistel festivalidel võitnud kolm publikuauhinda. Möödunud aastal oli see vaadatuim kodumaine film Eestis ja on kogunud tänaseks ligi 44 000 vaatajat.

Ilmar Raagi kirjutatud ja lavastatud „Kertu” on väikeses külaühiskonnas aset leidev ebatavaline armastuslugu, mis portreteerib ühe perekonna ja kogukonna varjatud suhteid. Film tõstatab küsimuse inimese õigusest õnnele ja armastusele ka siis, kui temalt on võetud võimalus ise otsuseid langetada.

Filmi peategelane Kertu (Ursula Ratasepp) kaob ühel õhtul jäljetult. Terve naise perekond satub paanikasse, sest Kertut peetakse tagasihoidliku ja kinnise loomuse tõttu ullikeseks. Pärast pikki otsinguid leitakse Kertu alkoholilembese naistemehe Villu (Mait Malmsten) kodust voodi all hirmunult värisemas. Eelarvamuste küüsis külarahvas tõukab Villu enda seast välja, süüdistades teda naise ärakasutamises. Mis toimus sellel öösel aga tegelikult? Tasapisi lahtirulluv tõde on jahmatavam kui keegi arvata oskab.

Osades Ursula Ratasepp, Mait Malmsten, Leila Säälik, Külliki Saldre, Piret Laurimaa, Peeter Tammearu, Helena Merzin-Tamm, Jüri Vlassov jt. Filmi režissöör on Ilmar Raag, operaator Kristjan-Jaak Nuudi, kunstnikud Jaagup Roomet ja Kristjan Suits, monteerija Tambet Tasuja, produtsent Riina Sildos, tootja Amrion OÜ.