New Yorgis One Art Space galeriis on avatud näitus „100 Painters of Tomorrow”, kus on esindatud ka eesti maalikunstniku Kaido Ole tööd. Näitus jätkub 27. novembril Londonis ning selle raames antakse välja maineka Thames & Hudsoni poolt kirjastatud kataloog, kus on ainsa eestlasena esindatud just Kaido Ole tööd.

Thames & Hudsoni kirjastatud kataloog „100 Painters of Tomorrow” One Art Space galeriis näituse avamisel New Yorgis. Foto: Karin Laansoo

Thames & Hudsoni kirjastatud kataloog „100 Painters of Tomorrow” One Art Space galeriis näituse avamisel New Yorgis. Foto: Karin Laansoo

Kaido Ole: „Minu jaoks oli väga õpetlik valida välja need kümme tööd, millega kandideerida. Adusin, et võõrad näevad neid üsna teisiti kui ma ise. Samuti vaatasin huviga, millised tööd kuraatori poolt Thames & Hudsoni väljaandesse valiti. Loomulikult on mul väga hea meel, seda ka seetõttu, et raamat säilib kaua ning levib pisitasa üha edasi. Seda saab eri aegadel kätte vōtta ja mälu värskenda, sellal kui näitused on paratamatult ajalikud”.

Lisaks näitustele kunstimetropolides pälvis Kaido Ole novembris auhinnalise koha Euroopa Keskpanga uue peahoone kunstikonkursil Frankfurtis. Konkursile kutsuti rahvusvaheliste kuraatorite poolt osalema 59 kunstnikku 28 riigist üle Euroopa. Ole pärjati 5000 euro suuruse preemiaga.

Käesoleva nädala lõpuni on avatud Kaido Ole ja Marko Mäetamme pop-up-näitus kohaliku koguja residentsis Istanbulis ning selle külastamine kuulub korraldajate kutsel kunstimessi Contemporary Istanbul VIP-programmi.

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse direktori Karin Laansoo sõnul on Kaido Ole valimine „100 Painters of Tomorrow” konkursil osalenud 4300 kunstniku seast erakordne saavutus. „Sarnased tippkuraatorite ja -kriitikute osalusel korraldatavad globaalsed ülevaatenäitused on tihti oluliseks platvormiks uute kunstnike leidmisel. Ole edu aitab kindlasti kaasa Eesti kaasaegse kunsti tutvustamisele maailmas. Eestit tuntakse innovatiivse e-riigina, miks ei võiks meid teada kui riiki, kus on tasemel kaasaegne kunst ja suurepärased kunstnikud” arvas Laansoo.

Kaido Ole on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti ja disaini erialal. Ta on maaliõppejõud ja Eesti Televisiooni kultuurisaate „OP! Kunst” saatejuht. Laiema tuntuse saavutas Kaido Ole koos Marko Mäetammega, kui nad 2003. aastal esindasid Eestit Veneetsia biennaalil. Teda on pärjatud mitmete auhindadega, näiteks 2012. aastal määrati talle Konrad Mäe medal silmapaistva näitusetegevuse eest.

Eesti publik saab nautida Kaido Ole uusi ja seninägemata töid juba 26. novembril, kui Kunstihoone galeriis avatakse tema näitus „Värdjad”. Näitus jääb avatuks kuni 21. detsembrini.