Pühapäeviti kell 17 on Raadio 2 eetris Eesti ainus kinole pühendatud raadiosaade „Kinovärgiga mandariin”.

Kaader taani krimifilmist „Lahendamata juhtum: Naine puuris”.

Kaader taani krimifilmist „Lahendamata juhtum: Naine puuris”.

Erakordselt viljaka kodumaise filmiaastaga on juba peaaegu et traditsiooniks saanud, et „Kinovärgiga mandariin” algab eesti filmi arvustusega. Nõnda ka sel pühapäeval, kui vaatluse alla võetakse värske draama „Õnn tuleb magades”. „Õnn tuleb magades” on valminud kirjaniku ja režissööri Mart Kivastiku käe all ja algab endiselt noore, aga üksildase Viivi hommikuga, kui ta avastab enda kõrvalt voodist tundmatu mehe. Eelmisest saatest saab järelkuulata intervjuud Mart Kivastikuga ning nüüd on aeg filmikriitikutel sõna saada.

Edasi liigutakse uue Dan Browni bestselleri „Inferno” samanimelise ekraniseeringu arvustamise juurde. „Inferno” on film, kus sümboloogia äss professor Robert Langdon (Tom Hanks) ja salakaval dr Sienna Brooks (Felicity Jones) tormavad müsteeriumit lahendades ühest Euroopa kunstigaleriist teise, jutustades samal ajal huvitavaid fakte itaalia poeedist Dante Alighierist. Visuaalselt mõjuvast, aga eepiliselt igavast filmist saab aga seda mahlakama arvustuse, mida kuuletegi juba sel pühapäeval Raadio 2 eetris.

Kui „Inferno” osas saatejuhtide arvamused ühtivad, siis võib etteruttavalt öelda, et värske flaami filmi „Belgica” osas kokkulepet tõenäoselt saavutada ei õnnestugi. Eelmise linateosega „Broken Circle Breakdown” Oscari nominatsiooni pälvinud belgia režissööri Felix van Groeningeni uus film „Belgica” on ühe suure muusikasõbrast saatejuhi meelest meeleolukas teos rokiklubi pidamisest, kus hea belgia õlu voolab ojadena ning Soulwaxi fännid saavad õhtuti erinevate muusikaliste grupeeringutele kaasa elada. Teised ei nõustu aga sugugi ning nende antavad punktid „Belgicale” nii kõrgeks ei osutu.

Eesti kinodes saab näha üha rohkem euroopa päritolu põnevikke ning intelligentseks meelelahutuseks pakutakse 19. oktoobril kinos Artis alanud kvaliteetset taani krimifilmide eriprogrammi. Taani kirjaniku Jussi Adler-Olseni raamatusari Kopenhaageni politseijaoskonna lahendamata juhtumite osakonnast Q on kolme põnevusfilmina Eesti vaatajate ees ning neid võib pidada pühapäeval eetris oleva saate kõige soojemaks soovituseks. Iga osa trioloogiast on suurepärane – alustatakse filmiga „Lahendamata juhtum: Naine puuris” („Kvinden i buret”), järgneb „Lahendamata juhtum: faasanijaht” („Fasandræberne”), mis oli 2014. aastal Taani vaadatuim kodumaine film, ning viimasena räägitakse saates filmist „Lahendamata juhtum: Pudelipost”, mis esilinastus Taanis alles sel kevadel. Tegemist on erakordselt põnevate filmidega, mis jätavad „Kinovärgiga mandariini” saatetegijad lisa nõudma.

„Kinovärgiga mandariin” on Raadio 2 eetris igal pühapäeval kell 17, tuues kuulajani värskeimad muljed kinosaalide pimedusest ja filmimaailma telgitagustest. Saatejuhid on vabakutselised filmikriitikud Emilie Toomela, Andrei Liimets, Maarja Hindoalla ja Ralf Sauter. Kuula saadet otse eetris või hiljem saate lehel siin.