Peagi kolmeseks saav üritustesari TIKS on palunud oma seekordsele, 21. märtsil toimuvale peole plaate mängima rootsi produtsendi ja DJ Red Astaire’i.

Red Astaire. Foto: erakogu

Red Astaire. Foto: erakogu

Astaire ehk kodanikunimega Fredrik Lager on peitunud erinevate alias’te taha, mille hulgast väärib kindlasti märkimist ka Freddie Cruger. DJna on mees tegutsenud 90ndate algusest saati, produtseerimise juurde jõudis ta aga aastatuhandevahetuse paiku. Nüüdseks on tema käe abil valminud singlite, EPde ja albumite hulk jõudnud juba pea sajani. Mitmete DJde ja väidetavalt ka Erykah Badu austuse on härra ära teeninud oma produktsiooni lihtsate, kuid tabavate ja kummitama jäävate käikudega ning kindlasti ka seetõttu, et tegemist on n-ö vana kooli hiphopi tüübiga. Paljude eesti funk– ja hiphop-muusika sõprade plaadiriiulis istuv „Follow Me” (2003) oli hüppelauaks nii tema kui ka nime GAMM kandva plaadifirma jaoks.

Eestis on Red Astaire käinud ka varem – viimane kord duo Wildcookie ridades koos Anthony Millsiga, keda teatakse kindlasti Ki En Raga koos aetava W.T.Dronesi kaudu. Sinilinnus tulevad Astaire’i DJ-seti käigus ettekandmisele viimase, 2014. aastal ilmunud albumi lood ja varasemad pommid. Väikeses saalis müttavad öö läbi Photoindustries ja Kersten Kõrge ning plaadimängijate taha satuvad kindlasti ka Peeter Ehala ja Sander Mölder.

Lisaks on Mustas Puudlis kuni 10. aprillini avatud TIKS Aastanäitus.