Molly Nilsson ning Lotte ja Robert Jürjendal annavad detsembris Tartus ja Tallinnas koos kaks kontserti, mis toimuvad 19. detsembril Tartus Genialistide Klubis ja 20. detsembril Tallinnas kohvikus Sinilind.

Molly Nilsson. Foto: Aleksandra Banet

Molly Nilsson. Foto: Aleksandra Banet

Molly Nilsson on üks viimase aja tähelepanuväärsemaid rootsi päritolu naisartiste. Praegu Berliinis elav muusik on nostalgilise süntesaatoripopi trubaduur, maagiliste meloodiate majesteet ja personaalselt lähenevate poeesiate kuninganna. Tema muusika märksõnadeks on lihtsus ning isetegemise rõõm ja kurbus. Tegemist on helilise rännakuga läbi elu, surma ja armastuse, hetkelise peatumisega eikellegimaal reaalsuse ja unenägude vahepealses seisundis. Molly on ka karismaatilise laulja John Mausi koostööpartneriks, üheskoos on lindistatud pala „Hey Moon”, mida kuuleb Mausi 2011. aasta albumil „We Must Become the Pitiless Censors of Ourselves”. Vaatamata teatud lo-fi hoiakutele on Molly Nilssoni populaarsus viimastel aastatel indie-muusika ringkondades järjepanu kasvanud ja seda näitab ka üha tihenev tuurigraafik üle Euroopa ja USA.

Mõlemal kontserdil teevad kaasa ka isa ja tütar Robert ja Lotte Jürjendal. Kui Lotte on eelkõige tuntud nooremale muusikasõbrale electroclash’i orkestrist Stella ja futupop-duost Sequoia 7, siis Robertit teatakse kui heliloojat, kitarrivirtuoosi ning muusikaõpetajat ning ansambli Weekend Guitar Trio juhtfiguuri. Roberti ja Lotte ühislooming tõotab tulla eksperimentaalne segu folkromantikast ja psühhedeelsest džässist.