Kui rahvusraamatukogu millalgi suvel Müürilehe toimetuse poole pöördus ning pani ette sisustada kultuurinädala raames terve päev targa ja kultuurse jutuga, seiskusid trükipressid, jäid pooleli laused ning toimetamata intervjuud. Toimetuse erakorralisel koosolekul leiti, et see on erakordne võimalus muuta sõna lihaks ja kitkuda kultuuripõllult sinna kogunenud umbrohi. Muuta maailma, õhkasime naiivselt!

Müürilehe konverentsil üritame leida vastuse küsimusele, kas kultuur on igav või mitte? Illustratsioon: Liisa Kruusmägi/Janno Pikkat, AW stuff

Müürilehe konverentsil üritame leida vastuse küsimusele, kas kultuur on igav või mitte? Illustratsioon: Liisa Kruusmägi/Janno Pikkat, AW stuff

Nii lähebki Müürileht rahvusraamatukokku ja jääb sinna terveks päevaks! Päev (mis on 27. oktoober (mis on neljapäev)) on mõistagi sisustatud targa ja kultuurse jutuga, nimelt toimub kolm pooleteisetunnist paneeldiskussiooni, mis adresseerivad olulisi küsimusi tänapäeva kultuurimaastikul.

Esimese paneeli eesmärgiks seadsime leida vastuse küsimusele, kas kultuur tõepoolest ongi boring as shit või ei ole seda mitte!? Teiseks tahame teada, kas tänapäeval saab kultuurimaastikul ka nalja või mis toimub!? Kuhu on kadunud Pikker, miks Müürileht ja Sirp nii tõsised on jne. Ja kolmandaks, but not least, nagu öeldakse, otsime Eestile moraalset majakat! Diskussioonides osalevad Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora, lavastaja Kertu Moppel, kunstiteadlane Anders Härm, näitleja Mari-Liis Lill, TLÜ meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskuse juht Indrek Ibrus ja paljud teised.

Müürileht korraldab Rahvusraamatukogu meediapäeval ka kriitika töötoa, mille viib läbi Berk Vaher, ning loovkirjutamise töötoa, mida juhib Jim Ashilevi. Töötubades osalemiseks on vajalik eelregistreerumine.

Tutvu kogu programmi ja kõnelejatega siin ning pane end töötubadesse kirja siin.