6. mail 2014 annab industriaalmuusikapioneer Nine Inch Nails Baltikumi ainsa kontserdi Arena Rigal. Piletite eelmüük algab 25. novembril kell 17.00 bändi kodulehel www.nin.com.

Nine Inch Nails

Nine Inch Nails

Nine Inch Nails (NIN) külastab Lätit oma 2014. aasta tuuri raames ja kostitab kuulajaid planeedi ühe muljetavaldavaima ja modernseima show‘ga. Bänd, mille alustalaks on Trent Reznor, andis äsja üle viie aasta välja uue albumi „Hesitation Marks”. Plaat sai kriitikutelt kiita – muuhulgas kirjutas Spin, et tegemist on „Reznori kõige olulisema muusikalise väljaütlemisega alates 90ndatest” ning Rolling Stone nimetas albumit „üheks tema paremaks”. Esiksinglile „Came Back Haunted” tegi video legendaarne David Lynch. Meeste eelneva koostöö raames kirjutas Reznor soundtrack’i Lynchi filmile „Lost Highway”.

Nine Inch Nails alustas tegevust 1989. aastal. Esimeseks singliks oli „Down In It” ning 20 aasta jooksul järgnes muljetavaldav nimekiri hittidest nagu näiteks „Head Like a Hole”, „Closer” ja „Hurt” (mille hiljem salvestas ka Johnny Cash), samuti „The Hand That Feeds”, „Only” ja „Survivalism”. NINi albumid – muuhulgas plaatinaplaadid „Pretty Hate Machine” (1989), „Broken” (1992), „The Downward Spiral” (1994) ja „With Teeth” (2005) – tekitasid digitaalses produktsioonis ja helitöötluses lausa revolutsiooni. „Wish” ning „Happiness in Slavery” tõid bändile Grammy auhinnad ning NINi albumeid on müüdud rohkem kui 30 miljonit eksemplari üle kogu maailma.

Reznori visioon elektroonilisest „mürast” ja „sumisevast” kõlast on otseselt mõjutanud näiteks Marilyn Mansoni stiili ning aidanud vormida ansambli Filter loomingut – viimatimainitud bändi solist Richard Patrick on olnud kitarrist ka NINi tuuridel. Jätkates töötamist erinevate soundtrack’ide kallal, liitus Trent Reznor koos partner Atticus Rossiga Oscari võitnud heliloojatega, olles kirjutanud muusikat filmidele nagu näiteks The Social Network ja The Girl With The Dragon Tattoo.