Laupäeval, 16. juulil toimub järgmine eklektilisi helisfääre ülistava muusika poolest tuntud pidu Off-Kilter, kuhu on seekord kutsutud kaks külalist: RRRKRTA Varssavist ning kohalik Ardo Fury bändist Dead Furies. Eriliseks teeb ürituse ka uus toimumiskoht, mille ametlik avamine toimub alles millalgi peale Off-Kilterit – seetõttu hoitakse lokaali täpsemat asukohta kuni ürituseni saladuses.

RRRKRTA. Foto: Te Ha

RRRKRTA. Foto: Te Ha

Esinejanime RRRKRTA taha varjuv Jacek Plewicki on algselt ainult Varssavis, hiljem ka teistes Poola linnades ja Berliinis toimuva pidudesarja ning käesolevast aastast ka leibeli Brutaź üks asutajatest ja korraldajatest. Nüüdseks kultusliku underground-sarja juured ulatuvad Varssavi Kunstiülikooli keldriruumides alustanud noise’i-ürituseni.

Jaceku liitudes kasvas Brutaź aga kiiresti väikesest kunstitudengite peost suuremaks ning noise’ile lisandus techno ja kõikvõimalik muu veidrus. Peo moto on sama, mis ka Off-Kilteril ehk „expect the unexpected”. Juuni alguses Berliinis klubis OHM toimunud peol pakuti külalistele näiteks tarokaartide ladumist ja tuleviku ennustamist. Jacek töötas kuni eelmise aastani Berliini ühes legemas plaadipoes The Record Loft, mille käigus kujundasid tema maitset sellised tegelased nagu DJ Richard ja Gatto Fritto. Niisiis võib päris kindel olla, et kuuled peamiselt kraami, millest sul varem aimugi ei olnud.

Teine külalis-DJ Ardo Fury on figureerinud sellistes kooslustes nagu Pedigree ja Tallinn Daggers ning teguteb nüüd värskelt areenile lennanud bändis Dead Furies. Ka DJ-pult pole talle võõras koht. Kes mäletab pidusid nagu Stereo Plaaster ja Hang the DJ, teavad hästi, millest jutt. Seekord on mees lubanud teha 60ndate psych’i ja garage’i seti.

Lisaks kahele eelpool nimetatule astuvad üles ka Off-Kilteri residendid H8ly Matrimony, Born To Bang, DJ Diligence ja D-formation.

Peo asukoht paljastatakse kõigile üritusega Facebookis liitunutele 16. juulil.