Prantsuse dokumentaalfilmide nädal „Olla ja näha” kinos Artis 7.–13. novembrini näitab kinopublikule maailma, mis tihti pilkude eest varjatud.

Prantsuse Instituudi ning kino Artise koostööna toimuva dokumentaalfilmide nädala fookus on sel aastal tunnustatud prantsuse filmirežissööri Nicolas Philibert’i töödel ning filmidel, mille ühiskondlik tundlikkus ning asjakohasus on pälvinud tähelepanu mitmetel rahvusvahelistel festivalidel.

Kaader filmist „Olla ja näha” („Etre et avoir”), Nicolas Philibert

Kaader filmist „Olla ja näha” („Etre et avoir”), Nicolas Philibert

Dokumentaalfilmide nädal toimub Accord! 2013 Prantsuse kultuurisügise raames, mille vältel on kinos Artis võimalik näha teoseid, mis läbi Nicolas Philibert’i tundelise filmikeele tutvustavad suhtluse keerukat, kuid õrna maailma. Publikul on võimalus näha sügavuti raadiomaja siseelu, kuulda, milliseid südamesaladusi jagab inimene loomaaia orangutangiga või hoopis üritada lähemalt mõista kurtide maailma. Samuti on tänavu programmis filmid, mis soovivad ärgitada küsimusi ja diskussiooni, kuid samas panna ka kuulama ning mõtisklema. Kolme erineva filmirežissööri auhindadega pärjatud teosed, mis jutustavad lugusid mässust, ihast, armastusest ning vangistusest on kindlad andma ainest õhtusteks mõtisklusteks isekeskis ning kirglikeks aruteludeks seltskonnas.

Filmid linastuvad vaid ühe korra, prantsuse keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Filminädala programmi vaata Artise kodulehelt. Kogu Accord! 2013 Prantsuse kultuurisügise programm siin.