Reedel, 11. augustil toimub Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis seminar, kus linna infrastruktuuri puudutavatel teemadel arutlevad Saksamaa, Suurbritannia, Serbia ja Tallinna ülikoolide sotsiaalteadlased.

Lõpetamata taristuobjekti jäänukid: trollibussiide postid Khujandi servas, Põhja-Tadžikistanis. Foto: Wladimir Sgibnev

Lõpetamata taristuobjekti jäänukid: trollibussiide postid Khujandi servas, Põhja-Tadžikistanis. Foto: Wladimir Sgibnev

Kuidas vesi ja soojus kodudesse jõuab või rongid sihtpunkti saavad, paistab meile esmapilgul inseneride pärusmaa. Samas näitavad sagedased rongiliinide, autoteede, rohealade, energiavõrgustike vaidlused, kui palju need teemad meid kõiki puudutavad. Taristu ei ole pelgalt materiaalne võrgustik, vaid oluline on ka see, kuidas inimesed seda kasutavad. Kuna inimesed kannavad edasi arusaamu ja praktikaid, mis pärinevad varasematest sotsiaal-tehnilistest süsteemidest, siis ei saa infrastruktuuri muutused toimuda hetkega. Post-sotsialismis põrkub sageli keskselt planeeritud taristu järjest individualiseeruva ja neoliberaliseeruva ühiskonnakorraldusega. Soovime tõstatada arutelu, kas linnataristute arengud post-sotsialistlikus ühiskonnas on olnud kõikearvestav ja edasiviiv.

Seminaril astuvad üles Daniela Zupan ja Carola S. Neugebauer RWTH Aachenist Saksamaal, Deana Jovanovic Keele’i Ülikoolist Suurbritannias ja Belgradi Ülikoolist Serbias, Wladimir Sgibnev Leibnizi regionaalteaduste instituudist Saksamaal ja Tauri Tuvikene Tallinna Ülikoolist.

Seminar toimub inglise keeles. Ürituse leiad Facebookis siit.