Eesti Kujundusgraafikute Liidu ja Haapsalu Kultuurikeskuse koostöös avati mai lõpus traditsiooniline Haapsalu Graafilise Disaini Festival. Haapsalu Kultuurikeskuses ja Haapsalu Linnagaleriis saab näha kahte rahvusvahelist graafilisele disainile pühendatud näitust.

Autor: Bogna Otto-Wegrzyn

Autor: Bogna Otto-Wegrzyn

Esimene neist on kujundusgraafika konkurss-näitus „Isikupära/Individuality 2014”, mille teemaks on „MONO”. Tegemist on graafiliste disainerite spontaanse sõpruskonna vabaloominguga, mida eksponeeritakse suures, 1 x 2 meetrises plakatiformaadis. Pingelise valikusõela läbinud teosed käsitlevad teemat läbi autoritele omase mõtte- ja kujundusvõttestiku. Kokku saab vaadata 40 kujundusgraafiku loomingut Eestist, Lätist, Venemaalt, Valgevenest, Inglismaalt, Ecuadorist ja Colombiast.

Lisaks saab tutvuda ülevaatega „Värske Poola plakat”, mis keskendub maailmas tunnustatud poola plakatikultuuri arengutele tänapäeval (vahemikus 2012–2014), ning väljapanekut „Poola plakatiklassika”, mis loob paralleele eelmise sajandi viimase veerandi plakatimeistritega, kes panid oma loominguga aluse poola plakati kuulsusele. Kokku on väljas üle saja teose enam kui kolmekümnelt autorilt, mis teeb sellest suurima ja ülevaatlikuma poola plakati tutvustuse, mis on eales Eestisse jõudnud.

Näitused on avatud kuni 29. juunini.

Näitusetöid ja fotohetki festivalilt leiad siit.