Müürileht

Nüüdiskultuuri häälekandja

  Animatsioon

  Animaenigma toob Haapsallu öökino

  Animaenigma looja Terje Henk palus animahuvilistel ja -tegijatel avaldada oma mõtteid augusti lõpus Haapsalus ööseansil linastuvate filmide kohta ning pakkuda välja üks teine film, mis nähtud animatsiooniga seostub.

  Animeeritud loomad poliitilise tööriistana

  Juba gooti käsikirjade illustratsioonidel võitlesid rüütlid tigudega, kes sobisid hästi poliitilisi vastaseid halvustama. Tehnoloogia arenguga jõudsid loomtegelased ka animafilmidesse, sümboliseerides nii võimuvahekordasid kui ka edastades ühiskonnakriitikat ja propagandat.

  Miyazaki – lego vanusele 0-99

  Homsest, 20. aprillist kuni 24. aprillini jookseb Sõpruses ning Tartu Elektriteatris animatsioonižanri klassiku Hayao Miyazaki retrospektiiv. Ave Taavet teeb ülevaate vanameistri loomingust.

  Uus eesti animatsioon: Jaagup Metsalu

  Jaagup Metsalu on Tallinna vanalinnas pesitseva animatsioonistuudio BOP (Birds of Paradise) üks tegijatest. Lisaks töötab EKA-s õppinud animaator Joonisfilmis „Lotte” uue täispika filmi peal. Varasemalt on Jaagup teinud kaks koolifilmi – melanhoolse armastusanimatsiooni „69 aastat armastust” ja nukufilmi „Adam”.

  Me loome ruumi oma silmadega. Intervjuu animaator Pedro Serrazinaga

  „Tänapäeva probleem on selles, et nii Facebook kui teisedki vahendid, mille kaudu saab kiiresti oma arvamust avaldada, tekitavad tunde, et oled seotud ja kaasatud. Ma ei usu seda. Me peame leidma viisi, mis aitaks inimestel olla avatud ja aru saada, et kõik ei asetu skaalale meeldib või ei meeldi,” mõtiskleb tunnustatud Portugali animaator Pedro Serrazina ühel vihmasel Lissaboni pärastlõunal.

  Uus eesti animatsioon: Liis Viira

  Liis Viira on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri harfimängija ja sensuaalse käekirjaga animaator, kelle värskeim teos on sümbolistliku tonaalsusega video Maarja Nuudi palale „Siidisulis linnukene”. Võtsime kiirest graafikust aja maha ning rääkisime muusikast, animatsioonist ja loomingust.