Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Muusika

  Kaido Kirikmäe ja Robert Jürjendal. Foto: press

  Üle Maa Heli kontsertõhtu Voronja galeriis

  Laupäeval, 12. augustil algusega kell 20 toimub Varnjas Voronja galeriis Üle Maa Heli kontsertõhtu. Üle Maa Heli on festivali Üle Heli suvine muusikasündmus, mis keskendub ettevõtmistele väljaspool Tallinnat, et väärtustada loomingu kaudu suurematest keskustest eemale jäävaid kohti ning leida uut inspiratsiooni.

  MägedeHääl_Foto_AleksanderKelpman31

  Galerii: Mägede Hääl

  Läinud nädalavahetusel toimus Ida-Virumaal esmakordselt festival Mägede Hääl, mis tõi kokku tõeliselt kireva valiku artiste nii Eestist, Venemaalt, UK-st, Soomest, Hollandist jne, nii et oma leidis nii shoegaze’i kui techno austaja.

  Triinu (26, esmakülastaja)

  Külastajaprofiil: Positivus 2017

  Sel nädalavahetusel Lätis, Salacgrīvas toimuv muusikafestival Positivus toob 11. korda kokku muusikasõpru Lätist, Eestist ja kaugemaltki. Haarasime kaamerasilma ette nii festivalikülastajaid, artiste kui töötajaid, et uurida, mis neid Positivusele toob ning paluda neil järgmisele, nende jaoks teadmata intervjueeritavale vabal valikul küsimus esitada.

  Hoovilava nimega The Yard. Foto: Aleksander Kelpman

  Galerii: Into the Valley

  Into the Valley toimub küll alles kolmandat aastat, kuid juba nimetatakse seda tantsumuusikaportaalides üheks Euroopa parimaks festivaliks tänu ülitugevatele esinejatele ja ebatavalistele toimumispaikadele. Ent Rummu karjäär ei olnud armuline ei festivali korraldajatele ega publikule...

  DEW8. Foto: erakogu

  Kiirkohting: DEW8 aka Siim Parisoo

  DEW8, kodanikunimega Siim Parisoo, on Tartumaa muusik, räppar ja videokunstnik, kel ilmus äsja muusikavideo loole „Salt”. Deathgripsilikult toores ja tume saund ning videos avalduvad psühhosomaatilised pained mõjuvad eesti räppmuusikas värskendavalt intelligentse kraamina.

  Meisterjaan. Foto: Ruudu Rahumaru

  Kiirkohting: meisterjaan

  Parmupillimaestro meisterjaan on tagasi! Värske albumi „Monohõim” ja selle esiksingli „Eluka elustamine” tuules tegime juttu plaadist ning oma sisemise looma äratamisest.

  Foto: Liis Reiman

  Suvefestivalide välimääraja 2017

  Kas sa Rummu karjääris oled peol käinud? Või endises kaevanduses? Kui ei, siis sellel suvel saab. Kohalik ning lähiriikide festivalitanner hiilgab iga aastaga üha huvitavamate kontseptsioonide, artistide ja põnevate kohtadega, millest väike valik on nüüd teie ees.