Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Muusika

  Kalle Palling, Rainer Vakra ja Helen Sildna. Foto: Kristjan Indus

  Öökultuur ja pime poliitika

  Berk Vaher teeb ülevaate selleaastase Tallinn Music Weeki konverentsiprogrammist, kus pistsid kogukondlikkuse, ööelu, hariduse ja muudel teemadel rinda Londoni öölinnapea Amy Lamé ja kohalikud poliitikud, kelle ettekujutus tulevikulinnast osutus väikekodanlikult madalalennuliseks.

  Hannaliisa Uusma. Foto: Merilin Mandel

  Kiirkohting: Hannaliisa Uusma

  Sel nädalal, 19.–20. aprillini toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias rahvusvaheline konverents soost ja seksuaalsusest (post)sotsialistlikus muusikas, teatris ja visuaalkunstis, mida korraldab muusik ja sotsioloog Hannaliisa Uusma.

  Eelmisel aastal toimus Eesti Muusika Päevade ajal näitus, kus tutvustati rariteetseid süntesaatoreid. Foto: Aleksander Kelpman

  Täna algavad Eesti Muusika Päevad

  Tänasest, 6. aprillist kuni 13. aprillini toimub Tallinna erinevates kontserdipaikades Eesti vanim nüüdismuusika festival Eesti Muusika Päevad. Alates 1979. aastast korraldatav festival keskendub Eesti heliloojate nüüdisloomingule, tuues kontserdisaalidesse üle 30 uudisteose maailma esiettekande.

  Sive. Foto: Paul Simon Manley

  Iiri sireen Sive

  Kaks suve toimunud pop-up muusikafestival Acoussion Live on saanud endale kevadise kaaslase Acoussion Springi näol, mis toimub juba sel reedel, 7. aprillil Lennusadamas. Kuue artisti seas astub üles ka iiri lauljatar Sive, kellega tegi festivali eel juttu Oliver Lomp.

  EMG ja John Swing. Foto: Giorgia Tobiolo (www. giorgiatobiolo.com)

  Relative Records loob analoogimaagiat

  Sel reedel, 17. märtsil usaldatakse Lekkeri pult terveks ööks plaadifirma Relative Records hoole alla. Relative Recordsi ellukutsujateks on analoogifanaatikud, kes lasevad oma plaate välja ainult vinüülidel, tegutsevad üheskoos techno’le orienteeritud duona Vinalog ning eraldi alias’te EMG ja John Swing all.