Müürileht

Nüüdiskultuuri häälekandja

Muusika

Foto: Maila Meldre

Eelkuulamine: Meisterjaan „Mälestusi kiviajast”

Homme, 12. novembril ilmub Meisterjaani uus EP „Mälestusi kiviajast”, mille valmimisel on muusik teadlikult vältinud elektroonilise muusika tüüpilisi saunde ning võtnud appi nii šamaanitrummi kui ka puuoksad. Müürilehe vahendusel saab plaadiga tutvust teha juba täna.

Kiirkohting: Janno Trump

10. novembril tähistavad 10-liikmeline gruuviorkester JT Conception ning selle looja Janno Trump Kinomajas kontserdiga oma ühist sünnipäeva. Samuti ilmus sel džässi, rokki ja funk’i üheks sulaval kollektiivil eelmisel nädalal uus singel „Rush Hour”.

Anett. Foto: press

Muusikud soovitavad: Jazzkaar 2020

Seekord kevadest sügisesse kolinud Jazzkaare põhiprogramm leiab aset 9.–15. oktoobril Telliskivi Loomelinnakus ning 3. novembril Alexela kontserdimajas, kuid ka Pärnus, Põlvas ja Tartus, tuues publikuni artiste nii Eestist kui välismaalt ning pakkudes džässi oma kõikvõimalikes variatsioonides. Küsisime kohalikelt muusikutelt, mida nemad Jazzkaare programmist enda jaoks välja on valinud.

Arash Yazdani. Foto: Fabian Schober

Kiirkohting: Arash Yazdani

Pühapäeval, 20. septembril toimub Estonia kammersaalis Eesti Muusika Päevade kontsert „Seitse”. Teiste seas tuleb esitusele Iraani päritolu helilooja ja dirigendi Arash Yazdani teos „may contain choking hazard”. Rääkisime Yazdaniga Iraani nüüdismuusika hetkeseisust, ekstaatilisest loomingust ja sellest, kuidas praegu maailmas toimuv lämbumisohtu võib tekitada.

Ats Luik. Foto: Kaupo Rõivasepp

Kiirkohting: Ats Luik

Kodumaisele muusikaväljale on maandunud uus plaadifirma MIDA, mille esimeseks väljaandeks on Maarja Nuudi ja Sun Araw’ (aka Cameron Stallones) 10. oktoobril ilmuv ühine plaat „Fantasias for Violin & Guitar”. MIDA asutaja ning IDA Raadio üks eestvedaja Ats Luik tutvustab uue leibeli plaane lähemalt.

Aigar Vals. Foto: Maris Tomba

Eelkuulamine: Aigar Vals „Imperaator”

Uus nädal ja uus eelkuulamine toovad meieni Aigar Valsi teise sooloalbumi „Imperaator”, mis ilmub homme, 17. septembril. See on plaat, mis sobituks muusiku enda sõnul hästi kokku hedonismist pakatava antiikajaga, kus purskavad vulkaanid ja tegutsevad jumalused.