Müürileht

Nüüdiskultuuri häälekandja

  Muusika

  Lynette Cerezo. Foto: press

  Tumemuusika on veres. Intervjuu Bestial Mouthsiga

  Sumedate sügisõhtutega saabub ka üheksas tumeda elektroonilise muusika festival Body Machine Body. Teiste seas läheb 19. oktoobril HALLis toimuval üritusel lavale Lynette Cerezo poolt veetav bänd Bestial Mouths, kelle muusika on segu gooti, industrial’i ja noise’i tumeainest ning Cerezo võimsast vokaalist.

  Sten Saarits. Foto: press

  Kunstnik, kes püüab looduse muusikat. Intervjuu Sten Saaritsaga

  Täna, 16. oktoobril saab ERR-i 1. stuudiost alguse muusika- ja helikunstifestival Üle Heli. Õhtusel kontserdil tuleb esitlusele Sten Saaritsa ja Sven Sosnitski duo SSSSi helikompositsioon „Geneetiline materjal”, mis keskendub orgaanika ja helide omavahelistele suhetele. Rääkisime Steniga looduse kuulamisest ja helikunstiga sina peale saamisest.

  Pildiallkiri: Vasakult Sun Araw, IDA Raadio ning residentuuri üks eestvedaja Ats Luik ja Maarja Nuut

  Kiirkohting: Maarja Nuut ja Sun Araw

  Septembris veetsid Maarja Nuut ja ameerika muusik Sun Araw ehk Cameron Stallones kümme päeva Narvas IDA Raadio ja NARTi koostöös sündinud heliresidentuuris. Uurisime, kuidas esimest korda toimunud ettevõtmine kulges.

  Kreatiivmootor. Foto: press

  Anna hoogu: Kreatiivmootori neljas stuudioalbum

  2003. aastal tegevust alustanud loominguline üksus Kreatiivmootor on üllitamas oma neljandat stuudioalbumit, ca 85-minutilise kestusega kirev-kummituslikku heliriba olematule tantsuetendusele nimega „Mentalblau”, mille väljaandmist saab toetada Hooandjas.

  Üllar Siir. Foto: Ken Mürk

  Melomaaniankeet: Üllar Siir

  „Plaadikogumise suurim pluss on see, et kogutud muusikat saab sageli teistega jagada,” sõnab meie seekordse melomaaniankeedi täitja Üllar Siir.