Müürileht

Nüüdiskultuuri häälekandja

  Muusika

  Müürileht kuulab: jõulueri!

  Jõuluhitid on vallutanud kaubanduskeskused ja raadioeetrid ning Mariah Carey üürgab üle kogu Eestimaa. Müürilehe pleilist aitab hädast välja. Helen Tammemäe valik jõululaule sulnist funk'ist õndsate hipiviisideni.

  Fotod: Facebooki grupp The Worst Techno Memes Ever Group Page

  Techno-kultuur meemilaviini all

  Mis on techno-tolm? Või hoopis business techno? Facebookis tegutseb elektroonilise muusika austajate ülemaailmne grupp, kus ükski artist pole püha ning kust sõnavara kandub üle ka skeene argireaalsusesse.

  Lynette Cerezo. Foto: press

  Tumemuusika on veres. Intervjuu Bestial Mouthsiga

  Sumedate sügisõhtutega saabub ka üheksas tumeda elektroonilise muusika festival Body Machine Body. Teiste seas läheb 19. oktoobril HALLis toimuval üritusel lavale Lynette Cerezo poolt veetav bänd Bestial Mouths, kelle muusika on segu gooti, industrial’i ja noise’i tumeainest ning Cerezo võimsast vokaalist.

  Sten Saarits. Foto: press

  Kunstnik, kes püüab looduse muusikat. Intervjuu Sten Saaritsaga

  Täna, 16. oktoobril saab ERR-i 1. stuudiost alguse muusika- ja helikunstifestival Üle Heli. Õhtusel kontserdil tuleb esitlusele Sten Saaritsa ja Sven Sosnitski duo SSSSi helikompositsioon „Geneetiline materjal”, mis keskendub orgaanika ja helide omavahelistele suhetele. Rääkisime Steniga looduse kuulamisest ja helikunstiga sina peale saamisest.

  Pildiallkiri: Vasakult Sun Araw, IDA Raadio ning residentuuri üks eestvedaja Ats Luik ja Maarja Nuut

  Kiirkohting: Maarja Nuut ja Sun Araw

  Septembris veetsid Maarja Nuut ja ameerika muusik Sun Araw ehk Cameron Stallones kümme päeva Narvas IDA Raadio ja NARTi koostöös sündinud heliresidentuuris. Uurisime, kuidas esimest korda toimunud ettevõtmine kulges.