Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Sotsiaalia

  Amsterdamis kogunesid 19. aprillil tuhanded inimesed, et protestida Tšetšeenias toimuva vastu. Foto: @amsterdampride / Twitter

  Solidaarsusaktsioon Tšetšeenia geikogukonna toetuseks

  Paar nädalat tagasi jõudis rahvusvahelisse meediasse uudis sellest, kuidas Tšetšeenias on geimehed langenud sagenenud rünnakute, piinamise ja kinnipidamise ohvriks. Sel põhjusel kutsub Eesti LGBT Ühing homme kogunema Vene saatkonna ette Tallinnas, et väljendada solidaarsust geikogukonnaga Tšetšeenias.

  Hubert ja pallid. Foto: Aron Urb

  Kontrastide kunst. Lapsevanema ülestähendusi

  Põhjatust huumoriallikast lapsevanemdamisel pajatab siinkohal 1,7-aastase Huberti vanem Maarja Tinn. Olulise lisanduse ja panusena senisesse sellekohasesse lektüüri visandab autor meile ka kuuest faasist koosneva skeemi lapse arengust huumori objektist huumori subjektiks. Lisatud on Huberti mittetäielik leksikon ja teekond selle dešifreerimisel.

  Hannaliisa Uusma. Foto: Merilin Mandel

  Kiirkohting: Hannaliisa Uusma

  Sel nädalal, 19.–20. aprillini toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias rahvusvaheline konverents soost ja seksuaalsusest (post)sotsialistlikus muusikas, teatris ja visuaalkunstis, mida korraldab muusik ja sotsioloog Hannaliisa Uusma.

  Keelegrupp. Foto: Helsingin Sanomat

  Tallinna eesti-vene keelegrupp otsib eesti keele kõnelejaid

  Esmaspäeviti koguneb kultuuriklubi Kelmi baaris tasuta, kõigile avatud keelegrupp, kus saab kümmelda nii eesti, vene kui inglise keeles, olenevalt kohaletulnud inimestest ning nende keeleõppesoovist. Õppimine toimub vabas vormis, juuakse koos teed ja räägitakse juttu, õppides ning õpetades nii vastastikku üksteisele keelt.

  Mare Tralla 1996. aastal saates „Ars et Vita". Kuvatõmmis

  Kuidas minust sai feminist

  Mare Tralla meenutab Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse uudiskirjas, kuidas sai temast feminist 1990ndate Eestis, mil enamik eestlasi rühkis neoliberalistliku ameerika unelma poole ning enda feminismiga sidumine tähendas põlu alla minekut.

  Tõnis Vilu. Foto: Annika Markson

  Aega, andke aega

  Tõnis Vilu, kes pärjati selleaastasel emakeelepäeval Eesti Kirjandusmuuseumis Gustav Suitsu luulepreemiaga, pidas auhinna üleandmisel kõne vaimse tervise turgutamise tingimustest.

  Ladyfesti logo

  Anna hoogu: Ladyfest 2017

  Eesti ainus feministlik festival Ladyfest Tallinn toimub 8.–12. märtsil juba seitsmendat korda! Tegemist on omaalgatusliku festivaliga, mida veavad vabatahtlikud ning mille eesmärgiks on tuua kokku inimesed, keda huvitab feminism, inimõigused, vähemuste hääled ja aktivistlik isetegemise rõõm.