Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Sotsiaalia

  Baltic Pride Parade 2017 Tallinna vanalinnas. Kõik fotod: Priit Mürk

  Vikerkaartega ehitud Tallinn

  Teadupoolest toimus möödunud laupäeval, 8. juulil Tallinn Pride Parade ehk rahumeelne LGBT+ kogukonna toetusrongkäik Tallinna vanalinnas. Kohalolijad teavad, et sedakorda oli üritus sootuks teistsugune kui varasemad, millest viimane jääb kogunisti kümne aasta tagusesse aega.

  Hoia Estheri tegemistel silma peal sotsiaalmeedias @estherthewonderpig

  Kes ei tahaks olla vabajooksusiga?

  Sotsiaalmeedia levib isegi loomariigis, muutes mõne neljajalgse tõeliseks kuulsuseks. Miljoni fänniga imesiga Esther elab elu, millest tema lihakehaks taandatud liigikaaslased võivad ainult unistada – roosad kostüümid, suured kübarad ning kodune keskkond. Milles peitub tema saladus ja miks peaks Estheri elusaatus meile korda minema?

  Kristina Mering. Foto: erakogu

  „Tuleb siga, torkan; tuleb järgmine, torkan…”*

  Hilismodernse ühiskonna omnivoorid ei ole pidanud vaatama silma loomadele, kes lõpetavad tema toidulaual. Seda teevad tema eest teised inimesed, kes üritavad tööstuslikul tootmisliinil oma emotsioone rutiinse rütmiga blokeerida. Mõttemehhanismid on aga nii lihatarbijal kui ka tapamaja töötajal üldjoontes sarnased.

  Foto: Pöidlaküüdi-Valya kogu

  Armastuse Suve manifest

  Me oleme julged ja taibukad. Me hindame ilu ja hoiame rahu. Näeme rikkust suhtluses eri kultuuride ja põlvkondade vahel. Väärtustame üle kõige hoolivat suhtumist oma kaaslastesse ja iseendasse. Me usume, et rahu on ainuõige poliitika tegemise viis ning armastus on kõige alus.

  Carl Schleicher, „Eine Streitfrage aus dem Talmud", 19. saj lõpp, õli lõuendil. Foto: Dorotheum

  Kuidas vaidlustes ei sünni tõde

  Joonas Kiik reflekteerib Sirbis pärast hipisaare reisikirja ühismeedias ja ajakirjanduses ilmunud arvamusavalduste üle: koos tõe ja faktidega läheb allavoolu ka ratsionaalselt argumenteeritud loogiline arutelu.

  Digitaalne nomaad_03_Foto Steven Zwerink (CC BY-SA 2.0)-min

  Mobiilse maailma unistuste arhitektid

  Rännukire rahuldamiseks ei pea enam ootama pensionipõlve ega isegi mitte suvepuhkust. Digitaalsed nomaadid on ühendanud tehnoloogia kaasabil töötamise ja reisimise, esitades oma tegevusega väljakutse ettevõtetele, linnaplaneerijatele, pankadele ja riigile.