Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Sotsiaalia

  Tõnis Vilu. Foto: Annika Markson

  Aega, andke aega

  Tõnis Vilu, kes pärjati selleaastasel emakeelepäeval Eesti Kirjandusmuuseumis Gustav Suitsu luulepreemiaga, pidas auhinna üleandmisel kõne vaimse tervise turgutamise tingimustest.

  Ladyfesti logo

  Anna hoogu: Ladyfest 2017

  Eesti ainus feministlik festival Ladyfest Tallinn toimub 8.–12. märtsil juba seitsmendat korda! Tegemist on omaalgatusliku festivaliga, mida veavad vabatahtlikud ning mille eesmärgiks on tuua kokku inimesed, keda huvitab feminism, inimõigused, vähemuste hääled ja aktivistlik isetegemise rõõm.

  Margus Tamm. Foto: erakogu

  Suur rahvaste brändimine

  Kuigi rahvaste tuntus, kuvand ja rahvusvaheline positsioon on kaardistatavad ühikud, pole senimaani võimalik eristada, kui palju aitavad neile tegelikult kaasa riiklikud mainekujunduskampaaniad.

  Terve Ida-Euroopa on täis inimesi, kes unistavad kohtadest, kus nad ise ei ela. Foto: Kaarel Nurk

  Nostalgia võim

  Ka idaeurooplases võib Nirvana kuulamine igatsust tekitada, olemata ise 90ndate USA grungekultuuri kogenud – see on üks näide, kuidas postsovetlike riikide inimesed kipuvad elama keha idas, aga pea läänes, kirjutab Tanel Rander oma näitust „Kolmas tee" saatnud essees.

  Robotid Sawyer ja Baxter.

  Minu masinatest kolleegid ja konkurendid

  Ajal, mil vihane ja pettunud valge töölisklass näitab poliitilisel areenil vastuseisu immigrantidest ametivendadele, peaksid nad tegelikult kaaluma ühiskoalitsiooni järjest targemate robotite vastu, kes prognooside kohaselt võivad asendada inimtööjõudu varsti ligi pooltel praegustest töökohtadest.