Luulevabadus on 2011. aastast alguse saanud ja sealtmaalt lahutamatult Tartu Tudengipäevade juurde kuuluv luuleüritus, mis pakub loomingulistele tudengitele vaba mikrofoni ja lava näol võimaluse oma kirjutised teiste luulehuvilisteni tuua. Luulevabadus leiab tänavu aset teisipäeval, 15. oktoobril algusega kell 20.00 kultuuribaaris Naiiv. Üritusel oma tekstidega üles astumise sooviavaldusi oodatakse hiljemalt 11. oktoobriks.

Luulevabaduse eesmärgiks on pakkuda kõigile luulet loovatele tudengitele võrdset võimalust esitada sõbralikus ja avatud õhkkonnas oma loomingut laiemale publikule. Seejuures näeb ürituse kontseptsioon ette, et tõepoolest kõigil on võimalus oma tekstidega publiku ette astuda – ei eelistata varem trükis ilmunuid ega praagita välja vähema kogemusega, oma loomingus veel varasemas arengujärgus autoreid.

Luulevabadus toimus esmakordselt 2011. aasta kevadel klubis Teine Maailm. Seejärel üritus laienes, vallutades juba sama aasta sügisel Genialistide klubi kohviku. Ent seegi jäi luuletajatele ning luulehuvilistele kitsaks ja nii kolis üritus 2012. aasta kevadel hoopis õue, leides sedapuhku aset Toomkiriku varemetes. Sügise tulles koliti aga taas tubasematesse oludesse – 2012. aasta sügist Luulevabadust võõrustas kohvik Spargel. 2013. aasta kevadine Luulevabadus aga toimus Emajõel – lodi Jõmmu pardal.

Üritusel oma tekstidega üles astumiseks tuleb hiljemalt 11. oktoobriks läkitada oma sooviavaldus aadressile osalen@studentdays.ee.

Tartu Tudengipäevadel toimuma hakkava kohta vaata lisaks siit.