3.–8. augustini Tartus toimuv 10. PÖFFi armastusfilmide festival tARTuFF näitab muuhulgas koos „Mandariinidega” Oscarile kandideerinud väärtfilmi „Timbuktu” ning liigutavat dokfilmi „Ikkagi elus: Lugu muusikast ja mälust”, mis räägib vanadushaiguste ravimisest hea muusika abil.

Kaader filmist „Ikkagi elus: Lugu muusikast ja mälust”

Kaader filmist „Ikkagi elus: Lugu muusikast ja mälust”

TARTuFFi juubeliprogrammi avab 3. augusti õhtul Tartu raekoja platsil romantiline komöödia „Teistega voodis”, mis käsitleb mehe ja naise vahelise platoonilise sõpruse võimalikkust.

Seksuaalse ja armastusvabaduse ajaloo uurimisega tegeleb eufooriline Briti ajastukomöödia „Uhkus”, mis räägib tõestisündinud loo kirevast geiaktivistide rühmast, kes loovad ühise rinde konservatiivse Thatcheri valitsusega sõjajalale sattunud söekaevuritega.

Armastuse nišivorme uurib visuaalselt paeluv vaatemäng „Burgundia krahvinna”, mis räägib erootika, romantika ja rollimängude põimumisest kahe naise keerulistes suhtemängudes.

Koos „Mandariinidega” Oscarile kandideerinud väärtfilm „Timbuktu” näitab aga südamliku ning samas karmi otsekohesusega Mali riigis toimunud traagiliste tagajärgedega islamiäärmuslaste korraldatud vägivaldsest võimuvahetusest, mille tulemusel on ühiskonnas muuhulgas keelatud isegi jalgpall ja muusika.

Filmiklassikutest leidub programmis prantsuse uue laine lavastaja Jean-Luc Godardi „Hull Pierrot”, mille esilinastusest möödub tänavu 50 aastat, ning Tim Burtoni ajatu muinasjutt „Edward Käärkäsi”, mis nägi ilmavalgust 25 aastat tagasi. Ööseansil Toomkiriku varemetes saab näha Roman Polanski kriipivat õudusdraamat „Rosemary laps”, mis kujutab kõhedusttekitava mitmetähenduslikkusega ühe noore naise rasedusperioodi paranoilist hüsteeriat.

Tartu Elektriteatris näidatavat tARTuFFi dokumentaalfilmide programmi kroonib Sundance’i filmifestivali publikulemmik „Ikkagi elus: Lugu muusikast ja mälust”, mis esitab hüpoteesi, et vanadusega kaasnevaid haigusi nagu Alzheimer, Parkinson ja dementsus on võimalik ravida muusika abil, mis taaselustab mälestusi patsiendi minevikust.

Kokku linastub tARTuFFil tänavu 17 täispikka filmi 13 riigist. Kõik filmid on vaatajatele tasuta. Raekoja platsi seanssidel on eestikeelsed subtiitrid.

Kogu programmiga tutvu siin.