Näib, et Tartu Rüütli tänav tühja kohta ei salli: alles see oli, kui Möku, sealse ööelu üks armastatumaid urge, teatas peatsest kolimisest Genialistide Klubisse ning juba avas uksed uus, kultuuriprogrammile erilist rõhku panev baar Edison.

Foto: Tiina Villako

Foto: Tiina Villako

Rüütli 12 paiknev Edison asub Tartu ööelu Bermuda kolmnurgaks ristitud Mökust, Kivist ja Trepist pisut eemal, moodustades haakuva koosluse pigem tema lähimateks naabriteks oleva Veini ja Vinega. Baari omanik Siim Asmer, kes põlise tartlasena tunneb ülikoolilinna ööelu hästi, tihedat konkurentsi ei pelga. Juba aastaid oma baarist unistanud Asmer leidis sobivad ruumid jaanuaris ning otsustas riskida, uskudes, et heasse perre mahub uusi liikmeid alati juurde.

Edisoni interjöör hoiab lihtsat joont. Thomas Alva Edisoni säravast isiksusest lähtuvalt on kunstnik Edgar Tedresaar loonud sinna ka suure seinamaali. Lisaks laiale õlle- ja veinivalikule soovib Edison pakkuda ka omanäolist kultuuriprogrammi, mille esimeseks pääsukeseks võib lugeda publikurohkelt alanud üritustesarja „Noored muusikud baaris”. Edisoni ruumid on hämarad ja väikesed, võimaldades korraldada intiimsemas õhkkonnas live-esinemisi, filmi- ja ettekandeõhtuid, raamatuesitlusi ja muudki.

Edisoni kultuuriprogrammi koostamisel osalevad lisaks baari omanikule ka mitmed noored muusikud, kunsti- ja keelevaldkonna esindajad. Vastus Müürilehe küsimusele, kas ka kirglik kultuurisõber tänavalt programmi koostamisel sõna sekka öelda saab, on jaatav.

Edisonis toimuval hoia silm peal siin.