Sel reedel, 21. oktoobril kell 15–20 ja edasi avab Telliskivi Loomelinnak koostöös oma asukatega esmakordselt kõikvõimalike erinevate stuudiote, ateljeede, büroode ja muude põnevate „varjuliste nurkade” uksed!

Telliskivi Loomelinnak linnulennult. Foto: Kristjan Herkül

Telliskivi Loomelinnak linnulennult. Foto: Kristjan Herkül

Programmis on ekskursioonid, töötoad, vestlusringid, loengud, moe- ja disainistuudiote tutvumisõhtud, soodusmüügid, meelelahutus, muusika ning peod, samuti avatakse seitse näitust ja saab külastada mitmeid ägedaid kontoreid.

Ekskursioonid viivad külastajad näiteks Vaba Lava telgitagustesse; Erinevate Tubade Klubi ja Cabaret Rhizome pakuvad aga võimalust minna greenbox’i ehk Cabaret Rhizome’i etenduste lavale ja virtuaalses etenduses viibida. Tartu Pseudo Tours teeb läbi ajaloo päris esimese Telliskivi kandi tänavakunstituuri ning Linnalabor viib avastama loomelinnaku kõige varjulisematesse kohtadesse.

Töötubade mahukas valikus lööb kaasa ka Müürileht, kutsudes karikatuuride joonistamise töötuppa, kuid kel soovi, võib hoopis Universaal Universumi laos djembe-mängu õppida, Mondo Maailmahariduskeskuses aafrika tantse ja trummimängu praktiseerida või minna kuulama vestlust õiglasest kaubandusest Eesti moodi.

Erakorraliselt toimub avatud uste päeva puhul Telliskivi kirbuturg, oma poe avab Tartu Aparaaditehas, pakkudes vingeid disainitooteid. Rattastuudios JOOKS saab uudistada disainirattaid, Les Petites kutsub nuusutama uusi ruumiparfüüme, erinevates moe- ja disainikohtades saab tutvuda kohalike tegijate loominguga ning mõnes kohas isegi ise asju disainida.

Muidugi ei puudu ürituselt meelelahutus ja loomelinnaku lahutamatu osa ehk suurepärane söök ja jook Muhu leivast käsitööõlledeni välja.

NB! Enamus üritusi on tasuta, kuid osad ekskursioonid ning töötoad eeldavad väikest rahalist panust.

Tutvu kogu programmiga siin.