Sel laupäeval ja pühapäeval, 5. ja 6. septembril täituvad Uue Maailma tänavad taaskord festivalimeluga, mille keskel lüüakse püsti kodukohvikud, kontsertlavad, tänavaturg ja lugematu hulk muid atraktsioone.

Hetki Uue Maailma Festivalilt 2014. Foto: Urmas Mand

Hetki Uue Maailma Festivalilt 2014. Foto: Urmas Mand

Festivali meediakoordinaatori Kadi Hainase sõnul ühendab Uue Maailma festival endas ühe piirkonna täisväärtusliku eksisteerimise jaoks vajalikud komponendid.

„Uue Maailma Tänavafestivali ajal toimub suur ja meeleolukas linna oma külapidu, kus saavad kokku nii kohalikud kui kaugemalt tulnud külalised. Kuna festivali võtmesõnadeks on kuuluvustunne ning aktiivne panustamine ühiskonnaellu, siis annab see võimaluse ka laiemal sihtgrupil aktiivselt kogukonnaelus osaleda. Sundimatu õhkkond ja ühtsustunne annavad olulise eelise festivali edukaks toimimiseks ning tagavad selle populaarsuse. Üheskoos veedetakse mõnusalt aega ning nauditakse Uuele Maailmale omaseid isepäraseid tahke,” kirjeldab Hainas.

Ta lisab, et festivali õhkkond toetab nii tervislikku toitumist kui ka aktiivset liikumist ning ühtlasi on tegemist alkoholivaba üritusega. Kõigele lisaks kannab festival edasi keskkonnasõbraliku liikumise kuu mõtteviisi, mistõttu on festivali ajal suletud kõik tänavad ja kohale tasub tulla kas ühistranspordi või kergliiklusvahendiga.

Tänavuse festivali hüüdlauseks on: „Toome muusika tänavale” ning seega võib lisaks pealaval esinevale 25le bändile kuulda kauneid, omanäolisi ning erinevatest žanritest helisid igal tänavanurgal. „See on ka üheks oluliseks komponendiks festivali atmosfääri kujundamisel. Muusika aitab luua meeleolu nii tänavaturul kaubeldes, kodukohvikus maailma maitseid ja hõrku kohvi nautides kui ka aktiivselt festivalil toimuvates töötubades kaasa lüües,” ütleb Hainas.

Tutvu festivali programmiga siin.