Selle kuu „Uues eesti biidis” vastab küsimustele Tallinna alternatiivklubide pimedates saalides karastunud 18-aastane produtsent ja DJ Myspace01 alias Myspacebabe alias Mys. Hiljuti üllitas ta leibeli Trash Can Dance alt debüütkasseti „Extravagate” ning lisaks veab ta IDA raadios koos mõttekaaslastega saadet „Hip Replacement”.

Myspace01. Foto: Erik Merisalu

Myspace01. Foto: Erik Merisalu

Räägi lühidalt, kes on Myspace01?

Myspace on see veider kutt sotsiaalmeediast.

Sul on mitu alias’t. Kuidas sa neid kirjeldaksid?

Myspacebabe on/oli emotsionaalne tiinekas, sad anime trap queen. Myspace01-le meeldis/meeldib jubedalt techno ja muud alternatiivelektroonilised alažanrid ning Mys on praegu avangardilainel.

Kuidas ja millal sa muusika loomise juurde jõudsid?

Kui olin umbes 13–14-aastane, tõmbasin isa arvutisse esimese muusikaprogrammi. Nii 15–16-aastaselt võtsin kätte ja hakkasin seda omal käel kasutama õppima. Sealt alates paisus asi vaikselt juba suuremaks.

Andsid hiljuti plaadifirma Trash Can Dance alt välja kasseti, millel on su lugu „Extravagate” ja 38-minutiline live-sett. Kuidas koostöö leibeliga alguse sai?

Gert Trashi tean tänu ühele oma parimale sõbrale Gert Rasmusele (White Gloss / Rasmus777), kes on varem TCD alt kasseti välja lasknud. Sealtmaalt hakkasime üksteist helipilves jälgima ja kui Trashi jaoks oli aeg õige, siis ta kirjutas mulle ning pakkus välja toreda võimaluse teha piiratud kogus kassette.

Miks otsustasid kasutada füüsiliste koopiate väljaandmiseks just kassetiformaati?

Kui ma ei eksi, siis antud leibel väljastabki ainult kassetiformaadis.

Sa teed IDA raadios koos Erik Merisalu alias Erjeku,Robin Siimanni ja Joonas Timmiga saadet „Hip Replacement”. Kuidas te üksteist leidsite ning kuidas jõudsite oma saateni?

Tutvusime ühiste sõprade kaudu umbes aasta tagasi kuskil üritusel ja juba esimesest hetkest tekkis meie vahel special bond. Suutsime oma ajudega igasuguseid ägedaid momente ja asju luua.

Oled mänginud erinevatel kontsertidel taustu ka räpparitele (nt Mick Moon, EiK). Kas sa pole mõelnud hiphopiinstrumentaalide tegemise peale?

Tegelikult alustasingi muusikategemist biitidest, kuna kuulasin tol ajal päris palju taolist muusikat ning tekkis tahtmine ka ise midagi sarnast toota.

Millised live’id on sulle enim meelde jäänud? Mis teeb live’ist hea live’i?

Iga Ratkilleri live on mind pahviks löönud, eelmise aasta Tallinn Music Weeki Parking Loti esinemised olid megad, samuti toob The Kitchen Brothers alati leiva lauale. Mulle meeldib, kui artist suudab manada esile selle energia, mida ta tahab publikule oma muusikaga pakkuda, ja julgeb väljakutsuvaid lükkeid teha.

Kes on muusikamaailmas su eeskujud?

Kui välismaalt võtta, siis naaberkuningriigist Yung Lean, samuti tema sõbrad ning paljud teised seotud tegelased. Ka artistid Eestist, kes on löönud kaasa väiksema skeene suureks tegemisel, nagu White Gloss, Erjek, Mick Moon, Nikolajev ja paljud teised tuttavad diskorid.

Mis on sinu jaoks muusikas tähtis?

Erinevate rütmide ja harmooniate vaheline mäng ning muusikaline vaikus.

Millest sa inspiratsiooni ammutad?

Inspiratsiooni ammutan enim kaootilistest linna- ja maamaastikest, aga valdavalt aitab kõik, mis minu silmis kaunis paistab, mul üsna lihtsalt oma peas lahedaid pilte kokku panna.

Mida tulevik toob?

Hmm… Ei oska niimoodi öeldagi, loodetavasti päikest meie väikse ja armsa riigi kultuurile.

Kuula lisaks Myspace01-e SoundCloudist.