Täna, 22. mail esietendub Vabal Laval Berliini performance‘i-duo, videokunstnike Chris Kondeki ja Christiane Kühli lavastatud „Eritunnused”.

Roland Laos lavastuses „Eritunnused". Foto: Vaba Lava

Roland Laos lavastuses „Eritunnused". Foto: Vaba Lava

Viimase viie aasta jooksul peetud loengute ja loodud lavastuste käigus on Kondek ja Kühl uurinud uute digikeskkondade teatraalseid aspekte. Seekord on kunstniketandemi huviorbiiti sattunud „meie aja kangelane”, meie lipulaev E-Eesti, seega on iseenesestmõistetav, et Kondeki ja Kühli uusim lavastus valmibki just Eesti pinnal. Koostöös eesti dramaturgi, etenduskunstnike ja IT spetsialistiga (Piret Jaaks, Roland Laos, Barbara Lehtna, Helen Kask ja Taavet Jansen) on valmimas lavastus, mille keskmes on Eesti edulugu, alates tema tagasihoidlikust sünniloost eesti soodes ja rabades kuni sirgumiseni salapäraseks ja nähtamatuks E-Eestiks. Kuna igal säraval mündil on ka teine pool, siis tegeleb see lavastus muuhulgas e-ühiskonna hämaramate varjukülgedega.

Lavastusekangasse on sisse põimitud mitmeid peaaegu usutavaid ja dramaatilisi lugusid, näiteks äpardunud e-residendist ettevõtjast või X-teel suure kiiruse tõttu rööbastelt maha sõitnud müütilisest, üksildasest rändurist, kes palub end kutsuda E-Eestiks.

Samanimeline bränd E-Estonia kuulutab – The Future is Now – tulevikule on alus pandud juba praegu. Samas, kas keegi saab täie veendumusega öelda või ennustada, milline see tulevik võiks välja näha?

Kunstnike kollektiiv esitab Vabal laval oma uurimistöö tumedamaid tulemusi. Vaatajatel on võimalus osa saada performance’ ist, kus on kasutatud erinevaid metoodikaid ja esitusstiile, kusjuures lavastuses on võrdväärseteks komponentideks video, heli ning digitaalsed lahendused.

Etendus on eesti ja inglise keeles ning homme, 23. mail järgneb etendusele vestlus trupiga. Vaata lisa Vaba Lava kodulehelt.