Rahvusringhäälingu venekeelse telekanali juhiks valitud Darja Saar on uue põlvkonna tegija, kelle nägemuses sarnaneb loodav multimeediakanal kultuurimajale, mis sünnib koos vaatajatega, kasvatab ja harib neid.

Darja Saar. Foto: Renee Altrov

Darja Saar. Foto: Renee Altrov

Müürilehe sotsiaaliatoimetaja Henri Kõiv käis telemaja seitsmendal korrusel tutvumas projektiga, mida paljud peavad võluvitsaks kahe suurima rahvusgrupi vaheliste probleemide lahendamisel ning eestivenelaste infovälja laiendamisel. Endisest rahvusringhäälingu tolmunud muuseumist leidis ta värsketest ideedest pakatava telekanalijuhi, kelle sooviks on igavate ja arhetüüpsete lõimumisaadete asemel ühiskonda ja meediamaastikku raputada.

Saare nägemuses on meedia 21. sajandil mentor, mis aitab inimestel leida oma kohta elus, et ennast paremini rakendada. Selle eesmärgi saavutamiseks hakkab ETV+ korraldama n-ö offline-üritusi, mis sarnanevad formaadilt Garage48le ja noorte ettevõtlusprogrammile ENTRUM. Kognitiivsust näeb Saar ainsa vahendina Vene riiklike propagandaveskitega võitlemiseks.

Venekeelsest telekanalist on räägitud juba aastaid, kuid Saar usub, et just nüüd on tähtede seis selle loomiseks õige, sest peale on kasvanud uus põlvkond vene noori, kes ei mõtle, et ühiskond on neile midagi võlgu. „Nüüdsed noored soovivad ennast teostada, olla ühiskonna väärtuslikud liikmed. Neil on väga palju energiat ja pealehakkamist. Neile ei tohiks vanu stereotüüpe üle kanda.”

ETV+ on siiski midagi enamat kui innovaatiliste ideede katselabor. See on kanal, mis peab pakkuma inimestele elementaarset tähelepanu ja lugupidamist. Saarel lasub suur vastutus: „Ma pean ütlema inimestele, et nad on selle ühiskonna täisväärtuslikud osad.”

Darja Saare portreelugu loe Müürilehe mainumbrist.

Müürilehe levikohtadega üle Eesti saad tutvuda siin.