Juba uuel nädalal, 05.–08. juunil vallutab visuaal-, objekti- ja nukuteatrifestival Tallinn Treff Festival taas vanalinna eri etenduspaigad, pakkudes kõigile huvilistele vaatamiseks 17 erinevat lavastust. Uurime festivalile eelnevail nädalail korraldajateatrist NUKUst, milliseid palasid tänavune Treff pakub ning toome lugejani lavastuste tutvustusi, et hõlbustada kirevas programmis orienteerumist.

Palikkateatteri „Variatsioon I”

Palikkateatteri „Variatsioon I”

Festivaliprogrammi tutvustas Müürilehele Hannele Känd.

Loomine ja hävitamine

Palikkateatteri ehk klotsiteatri lavastuses „Variatsioon I” ärkavad abstraktsed geomeetrilised puuklotsid ellu, juhtides publikut läbi erinevate maailmade. Milline on meie sisemaailm? Kui olulised on meile vormid ja nendest kinnipidamine, kas ihkame sügaval sisimas end piiridest vabastada?

Klotsidest ehitamisele võib tuua paralleeli elust, kus valikute tegemine on igapäevane paratamatus. Kindlalt asetatud klotsidest torn püsib, kuid valed valikud võivad viia selle kokkukukkumiseni.

„Variatsioon I” on visuaalne skulptuurne nukuteatrilavastus, mis sobib igas vanuses vaatajatele ning annab võimaluse filosoofilisteks mõtisklusteks mitmesuguste sümbolite keskel.

Paberil ellu ärkavad muinasjutud

Lavastuses „Muinasjutud paberil” on igal pintslitõmbel oma lugu. Õrnade liigutustega täitub paber keisri, tema õukonna ja tinasõduri ning imeilusa baleriini armastuslooga.

Selleaastasel festivalil võib lisaks erinevatele truppidele Euroopast tutvuda ka NUKU teatri enda repertuaariga. Noor näitlejanna Sandra Lange ja näitleja Andres Roosileht haaravad publiku kaasa muinasjutulisse maailma. Lavastus toob vaatajate ette Hans Christian Anderseni muinaslood „Vankumatu tinasõdur” ja „Keisri uued rõivad”. Nii sünnivadki „Muinasjutud paberil” ehk tuntud muinaslood maalimis- ja varjuteatri vormis.

Lugu kahest vereliblest

Pole just tavaline, et ühes muinasjutus võib kohata tegelasi nagu valged ja punased verelibled, mikroobid ja viirused, vereliistakud, närvirakud, kontrollrakud ja paljud teised, keda palja silmaga näha pole. Aga just selline on „Lugu kahest vereliblest”, kelle seiklused väikese tüdruku veresoontes näitavad, kui tähtis on sõprus, truudus ning armastus.

Lähemalt Treffi tänavuse programmi kohta vaata siit.