Viimsi SPA juures avatakse mai lõpus Eesti kaasaegseima tehnikaga varustatud kinokompleks, mis on osa loodavast meelelahutus- ja vabaajakeskusest.

Viimsi kino logo

Viimsi kino logo

Tallinn Viimsi SPA tegevjuhi Andres Tiigi sõnul meeldib klientidele üha rohkem investeerida vabaajategevustesse. „See andis meile julguse laiendada Viimsi SPA vabaajakeskuse teenuste valikut, et luua unikaalne ja multifunktsionaalne keskus, mis pakuks ajaveetmisvõimalusi nii Tallinna ja selle ümbruse elanikkonnale kui ka lähemalt ja kaugemalt tulnud külalistele,” ütleb Tiik.

Mais avatav Viimsi kino on üks osa rajatavast avastamis- ja mängukeskusest, mis on ühendatud meelelahutus-, vabaaja- ning spaa- ja veemaailmaga.
Kinokompleksi neli saali varustatakse kaasaegseima tehnikaga. „Sony 4K tipptehnoloogia tõstab filmielamuse täiesti uuele tasandile, pakkudes rohkem värve ning neli korda teravamat ja selgemat pilti kui täna Eesti kinodes linastuvad 2K resolutsiooniga filmid,” selgitab Andres Tiik. „4K projektsiooniga filmi on nauditav vaadata nii esimestest kui tagumistest ridadest.”

Kinosaalidesse paigaldatakse Baltikumis ainulaadne Auro 11.1 helisüsteem, mis loob eriefektidest tunduvalt mitmekesisema ruumilise helipildi kuni seni kasutusel olnud surround-süsteemid.

Lisaks pakub Viimsi stereoskoopilise efektiga 3D-kino, mida saab esmakordselt Eestis nautida suuremate kergete 3D-prillidega. Tõsisemad kinosõbrad saavad endale soetada isiklikud korduvkasutatavad 3D-prillid.

Üks saal varustatakse ka 5D-elamuskino tehnoloogiaga, mis lisab ekraanil olevale 3D-pildile veel mitmeid tunnetuslikke eriefekte: eri suundades liikuvad istmed, vibratsioon, veepritsmed jne.

„Viimsi kino hakkab näitama sama filmivalikut nagu Tallinna kesklinna kinod, kuid siin saavad külastajad parkida 350-kohalises tasuta parklas, mis teeb kinoskäigu kokkuvõttes soodsamaks,” lisab Andres Tiik. Saalides saab korraldada kontserte, teatrietendusi ja konverentse ning sügisel linastatakse Viimsis ka PÖFFi seansse.

Noorematel kinohuvilistel on võimalik enne ja pärast seanssi või vanemate kinokülastuse ajal veeta aega 1000 ruutmeetri suuruses lastekeskuses, kuhu plaanitakse ehitada ka avastuskeskus ja planetaarium.

Lisaks kinokompleksile avatakse Viimsi spaas inglisepärane pubi Black Rose ning ainult täiskasvanutele mõeldud wellness-saunakeskus, mis tähendab, et pärast juurdeehituse valmimist jääb üks osa vee- ja saunakeskusest laste ja lastega perede pärusmaaks, teine osa lastevabaks, et tagada kõikide klientide rahulolu. Uue saunakeskuse pärliks saab tõeline Türgi hamam.

Üle 5000 ruutmeetri suuruse vabaajakeskuse koguinvesteeringuks on 9 miljonit eurot. Uusi töökohti lisandub ca 50.

Viimsi kino asub Viimsis Randvere tee 11.