Tuleva aasta kaheksandast kümnenda augustini toimub kaptenikülas Käsmus seitsmes Viru Folk. Seekord on festival Põhjamaa loodusrahvaste saamide kultuuri päralt. Tänasest on müügis ka esimesed 200 festivalipassi.

Viru Folk 2013. Foto: Viru Folk

Viru Folk 2013. Foto: Viru Folk

Tegelikult on just saamide ürgne muusika „süüdi” Viru Folgi sünnis, sest Lapimaal 2007. aasta augustis Angelite kontserti kuulates armus festivali peakorraldaja Peep Veedla folkmuusikasse ning aasta hiljem toimuski juba esimene Viru Folk.

Seekordsel Viru Folgil tutvustatakse saamide kultuuri põhjalikumalt. Nii muusika kui filmide, näituste, luule, roogade ja suveniiride läbi. Saami muusikuid on tulemas nii Norrast kui Soomest. Kohal on Angelit, Transjoik, SomBy, Niko Valkeapää, Niillas Holmberg & Roope Mäenpää, Wimme jt. Lisaks saamidele on tulemas välisesinejaid mujaltki: kaasaegse folgi kuningannaks tituleeritud Anais Mitchell USA-st, humoorika kavaga naistebänd Iva Nova Venemaalt, ürgne Fejd Rootsist jt.

Omakeelset muusikat pakuvad festivalil Dagö, InBoiler, Indigolapsed, Vanaviisi, Curly Strings, Sadamasild, Kõrsikud, Henry Laks & Seitsmes Meel, Tuulelõõtsutajad, Silver Sepp, Rüüt jpt. Eriprojektina on toimumas Jaan Sööt 50 gala, kus koos juubilariga musitseerivad Riho Sibul, Bonzo, InBoil, Kate, Jäääär ja Helena Wanje.

Vaata festivali kohta lähemalt siit.