Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital ootavad uusi filmiprojekte sarja „Eesti lood” tootmiseks, mis jõuavad ekraanile 2020. aastal.

Aljona Suržikova „Eesti loo”„Kerro 40” peategelased. Foto: press

Aljona Suržikova „Eesti loo”„Kerro 40” peategelased. Foto: press

Saabunud kavandite hulgast valitakse välja paljulubavamad ja paeluvamad filmikirjeldused ning teise vooru pääsejatel on võimalik arendada oma ideid kolm kuud. Edasijõudnute hulgast tehakse lõplik valik hiljemalt oktoobri alguses ja välja valitakse 12 filmiprojekti. Filmid toodetakse 2019. aasta jooksul ja ERRi telekanalite eetris näeb neid 2020. aastal.

„Eesti lood” filmide ideekavandite esitamise tähtaeg on 22. mai 2018. Ühel A4-suurusel lehel esitatud kavandisse peaks mahtuma idee kirjeldus ja tegelaste tutvustus, filmilooks komponeerimise viis ning teema või peategelase valiku põhjendus.

Oodatud on uudse lähenemisega originaalsed filmiideed, mis provotseerivad ja inspireerivad ning millel on võimekust sütitada diskussiooni ühiskonnas. Idee juures palutakse ära märkida ka režissööri ja produtsendi nimed ning filmi tootjafirma.

Ideed on oodatud e-posti aadressile eestilood@err.ee.

„Eesti lood” on sari väikese eelarvega 28-minutilistest tõsielufilmidest, mis keskenduvad elule tänapäeva Eestis. Projekt algatati 2003. aastal ja 15 hooaja jooksul linastunud dokumentaalfilme on võimalik järelvaadata aadressil arhiiv.err.ee.

Dokumentaalfilmide tootmist rahastavad ühiselt Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.