Kõikide muusikasõprade iga-aastane maiuspala Tallinn Music Week uhkeldab seekord ligi 240 põneva artistiga nii meilt kui ka mujalt. 28. märtsist kuni 3. aprillini vältava festivali kava võtab nõrganärvilisel tõepoolest silme eest kohe kirjuks ja seda ei ole isegi võimalik kuidagi siinse uudise kontekstis edastada.

Siret Lust esinemas TMW-l Foxy Vintage’i linnalaval (2014). Pressifoto

Siret Lust esinemas TMW-l Foxy Vintage’i linnalaval (2014). Pressifoto

Muusikaprogramm kestab kolm päeva ehk neljapäevast laupäevani ja haarab enda alla kõik linna olulisemad klubid, kontserdi- ja teatrisaalid. Esindatud on kõikvõimalikud muusikastiilid põrandaalustest tulevikunimedest edetabelite tippudeni, folgist elektroonikani, džässist metal’ini. Muu hulgas kuulub muusikafestivali juurde ka laiahaardeline klassikalise ja nüüdismuusika heliloojate ning interpreetide programm.

Maha ei tasu magada ka muusikakõrvast, nimelt pakub TMW selliseid projekte nagu 1.–2. aprillini kestev hipsterisõbralik Craft Beer Weekend, 2.–3. aprillini saab osa võtta disainiturust Kultuurikatlas. TMW põhiprogrammiga paralleelselt leiab linna erinevaist paigust 15 pop-up-lava, mis festivali ajal 70 tasuta kontserti võõrustavad. Linnalavad paiknevad kohvikutes, galeriides, raamatupoodides, kodudes ja teistes tavatutes paikades. Nagu sellest kõigest veel vähe oleks, pakub Tallinn festivali ajal ka maitseid, kunsti ja jutustamisõhtuid.

Tutvu Tallinn Music Weeki programmiga festivali kodulehel.