Rakveres 2.-5. juulil toimuval teatrifestivalil Baltoscandal etenduva Mette Edvardseni projekti „Time has fallen asleep in the afternoon sunshine” („Aeg on uinunud pärastlõunases päikeses”) raames saavad lugejad laenutada endale Lääne-Virumaa Keskraamatukogust „elavaid raamatuid”.

Elav raamatukogu. Foto: Baltoscandal

Elav raamatukogu. Foto: Baltoscandal

Lavastuse „Time has fallen asleep in the afternoon sunshine” jaoks on etendajad pähe õppinud ühe enda valitud raamatu ning üheskoos moodustavad nad raamatukogu omalaadse elavate raamatute osakonna. Need raamatud veedavad raamatukoguhoones oma aega – istuvad, jalutavad ringi, vestlevad, vaatavad aknast välja, loevad paberraamatuid ja on valmis külastajatega mõtteid vahetama. Kui raamatukogukülastaja on valinud lugemiseks mõne neist elavatest raamatutest, viib raamat oma lugeja mõnda eraldatud nurgakesse, kohvikusse või hoopis õue jalutama ning esitab samal ajal oma sisu (ja ehk ka tõlgendusi).

Muuhulgas on valikus Chalice’i raamat „100% Chalice”, Mati Undi „Elu võimalikkusest kosmoses”, Soseki Natsume „I Am a Cat”, Karl Ristikivi „Hingede öö”, Fjodor Dostojevski „Ülestähendusi põranda alt” ja Terry Pratchetti „Hämmastav Maurice ja tema õpetatud närilised”. Elavaid raamatuid saab laenutada festivalil 3., 4. ja 5. juuliks. Laenutamine on tasuta. Raamatuid saab broneerida siin.

Idee autor on Mette Edvardsen, raamatuteks Mette Edvardsen, Mari Matre Larsen, Sébastien Hendrickx, Kaija M Kalvet, Laura Niils, Rauno Polman, Jaanika Tammaru, Kaarel Targo, Kristo Veinberg.