30. jaanuaril kell 19.00 leiab Tallinnas Projekteerijate maja saalis aset Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng „OLME ja ULME”, mille raames küsitakse, kui palju ruumi inimene vajab ja mis on personaalne ruum tänapäeva mõistes, tuleviku mõistes?

Skafander on kõrgtehnoloogiline kilp, kuid ei jäta palju ruumi liigutamiseks. Kui palju ruumi inimene vajab ja mis on personaalne ruum tänapäeva mõistes, tuleviku mõistes?

Skafander on kõrgtehnoloogiline kilp, kuid ei jäta palju ruumi liigutamiseks. Kui palju ruumi inimene vajab ja mis on personaalne ruum tänapäeva mõistes, tuleviku mõistes?

Mis on algseim ja esmaseim nõue meid ümbritsevale elukeskkonnale? On selleks kaitse? Kaitse ilmastiku ja väliste ohtude eest? Röövlite ja kiskjate eest? Sääskede eest? Nii psühholoogilisel kui füüsilisel kujul? Kui elukeskkond tagab su füüsilise tervise ja heaolu (survival kit), siis mida on veel tarvis, et keskkond saaks olla ka elamuslik, vaimselt toniseeriv või lihtsalt meeldiv? Need on mõned küsimused, millele „OLME ja ULME” käigus vastust otsitakse.

Loenguõhtul astuvad üles: Kristjan Port (Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudi direktor ja IT-visionäär), Katrin Koov (arhitekt ja matkaja), Yoko Alender (arhitekt ja arhitektuurinõunik), Jaanus Tamme (arhitekt, loovmõtleja, soolopurjetaja), Peeter Liiv (vaimse maailma alternatiivne rajaleidja, erudiit ja generalist).

Arutelu modereerivad sisearhitektid Jan Graps ja Ken Kristjan Ruut.

Välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel.

Vaata välkloengute kohta lähemalt siit.