Toksiline maskuliinsus, toksiline teadmatus, toksiline viha — kas ka feminism võib olla toksiline? Mis juhul ja mille suhtes? Sel nädalavahetusel, 26.-27. jaanuaril toimub EKKMi Kohvikus festival TOKSI-LINE, kus feminism viiakse kokku keskkonnaküsimuste ja Ida-Euroopa kunstiga ning arutatakse üheskoos, kuidas mõelda toksilisusest kasvava reostusega maailmas.

Graafika: Ando Naulainen

Graafika: Ando Naulainen

2017. aasta Eurobaromeetri andmetel on Eesti üks madalama keskkonnateadlikkusega ühiskondi Euroopas. Mis rolli mängivad selles sugu, inforuum ja geopoliitika? Kuidas mõjutab toksilisus meie keha ja emotsioone? Kuidas mõtestab feministlik kunst ja teooria inimese rolli teiste liikide suhtes? Missugused võimusuhted on meie igapäevase tarbekauba taga ja missuguseid alternatiive loob taaskasutus kui keskkonna ja üksteise säästmise viis? Kuidas meie postsotsialistlik minevik neid muutusi mõjutab? Missuguseid võimalusi pakub teadlikkuse kasvatamiseks kunst ja kas me suudame üheskoos ette kujutada uut keskkonnarevolutsiooni?

Festivali programmis on töötoad, videokunst, vestlusringid publikuga ning elav muusika. Festivali videoprogramm valmib koostöös Berliini kuraator Ulrike Gerhardti algatatud Ida-Euroopa feministlikku kunsti koondava platvormiga D’EST, mis on valminud Ida-Euroopa kunstnike ja kuraatorite tihedas koostöös. Kõik D’EST videod on vabalt kättesaadavad platvormi koduleheküljel.

Lisainfot ja ürituse programmi leiad Facebookist.