Kuues Aparaaditehase festival leiab tänavu aset 29.–31. augustil ning koondab kokku Tartu kultuurikvartali parimad palad ja tegevused.

Aparaaditehase festival 2018. Foto: Kiur Kaasik

Aparaaditehase festival 2018. Foto: Kiur Kaasik

Festivali avaürituseks on Tallinna uues Põhjala kultuuritehases resideeriv üritustesari SohvAkadeemia, mis ühendab loenguõhtu ja mõnusa muusika. Loengus arutleb Ringo Ringvee eestluse olemuse üle, plaate mängib DJ Toomas Erikson ja baari peab Krabi joogid.

Teise päeva alapealkiri on „Majapäev” ja see tähendab, et taaskord on huvilistel võimalik korraks osa saada tehase igapäevaelust. Selleks avatakse kella 16-20ni paljude stuudiote-ateljeede-kontorite uksed, et pakkuda võimalust sinna sisse piiluda ja majalistega juttu puhuda. Mitmed nendest pakuvad ka sel päeval oma ruumides spetsiaalset programmi, kas siis töötubade, näituste või muude tegevuste näol. Täpne lahtiste uste päeva kava on leitav Aparaaditehase kodulehelt.

Samal päeval toimub hoovil ka terve suve väldanud pinksiturniiride finaalmatš, avatakse Aparaaditehase kunstnike loomingut koondav Aparaaditehase aastanäitus, saab osa kassiekskursioonist „Gutenbergi radadel” ja linnaianduse teemadele pühendatud välkloengutest. Päev lõppeb klubimuusikale pühendatud tehaseÖÖga, kus maja viies erinevas saalis saab tantsida kuni varaste hommikutundideni.

Laupäev, 31. august, ehk tänavapäev, algab Aparaaditehase tänavaturuga, mis hõlmab lisaks taskupargile ka Kastani tänava ja Samelini tehase hooviala. Tänavaturule on registreerunud 150 taaskasutus- ja disainkauba müüjat, tänavatoidualal on võimalik valida 20 tänavatoitlustaja ja kümmekonna käsitööjookide pakkuja vahel. Lisaks saab tänavapäeva raames osa lastele ja peredele suunatud tegevustest Aparaaditehase hoovis.

Kell 17 algab aga Taskupargis Aparaaditehase ja Tartu 2024 kandideerimismeeskonna ühine tänupidu linnarahvale, kus astuvad üles Popsid, Oopus ja plejaad kandideerimisprotsessiga seotud DJsid.

Festivali ametlik järelpidu toimub Tartu Erinevate Tubade klubis. Mõlemat päeva saadab ka DJ-programm hoovis ja Kastani tänaval. Kõik päevase vööndi üritused on külastajatele tasuta.

Üritus Facebookis.