Homme, 4. juunil algab Tallinnas iga-aastane Treff Festival, mis kujutab endast eri visuaalteatrivormide pillerkaari. Festivali tänavuseks peaesinejaks on Soome nüüdistsirkuseartisti Ville Walo ja Lõuna-Korea koreograafi Sungsoo Ahni koostöölavastus „Topeltpilt” („Double Exposure”).

Kaader lavastusest „Topeltpilt”

Kaader lavastusest „Topeltpilt”

Alates 2007. aastast Eesti Nuku- ja Noorsooteatri eestvedamisel toimuv Treff vältab tänavu 4.–7. juunini ning toob siinse publiku ette terve rea maailmatasemel lavastusi.

Kuigi festivaliprogramm on jagatud kaheks – lastele ja täiskasvanutele – on lavastusi, mis pakuvad elamusi väikestele üht- ning suurtele teistmoodi. Näiteks hollandlaste „Tutu”, kus mustvalgete ja värviliste varjude maailm, laterna magica tehnika ja elav muusika loovad koos ühise suure vaatemängu. Ka Helen Rekkori varjuteatrilavastus „Üle vee” on mõeldud kõigis eas seiklejatele.

Trefi peaesinejaks on sel aastal Soome ja Lõuna-Korea ühistrupp lavastusega „Topeltpilt”. See lugu-vaatemäng kõneleb tänapäeva inimese püüdlemisest ideaalse ilu poole plastilise kirurgia abil. Lavastuses kombineeritakse mõjuvalt tänavatantsu-, nüüdistsirkuse- ja varjuteatritehnikaid ning selle on koos Lõuna-Korea koreograafi Sungsoo-Ahniga lavastanud tuntud soome lavastaja Ville Walo. Viimane külastas koos WHSi trupiga oktoobris ka Kumu, kus etendati lavastust „Lahkumine”.

Kõige kaugemalt sõidavad Trefile külla jaapanlased, kes mängivad lavastust „Sõnatud värsid”. Nad on oma lavastuse aluseks võtnud luuletused ning pannud sõnad piltidesse – kohaselt visuaalteatri põhimõttele, et lugu kannab visuaal.

Veel leiame programmist lavastusi truppidelt Austriast, Prantsusmaalt, Šotimaalt, Sloveeniast ja mujaltki; lisaks NUKU lavastustele ja vabatrupile „Üle vee” on festivalil veel teiste eesti teatrite tükke: NO99 „Tüdruk, kes otsis oma vendi”, VAT Teatri „Faust” ja Vene teatri „Kas ma tohin olla Mozart?”.

Treffi programmiga tutvu lähemalt siin.