Teisipäeval, 28. veebruaril kell 19 on sotsiaalkeskuses aadressil Ülase 12 võimalik vaadata Lizzie Bordeni 1983. aasta filmi tuleviku-USAst, kus põrandaalused rühmitused püüavad sotsialistlikus demokraatias lõõmavaid konflikte klaarida.

Kaader filmist

Kaader filmist

Filmitegevus toimub kümme aastat pärast USA ajaloo kõige rahumeelsemat revolutsiooni – sotsiaaldemokraatlikku vabastussõda, kui ühiskonnas lokkab naistevastane vägivald, paljud naised on töötud ning valitsus rõhub oma rahvast. Sugude, rasside ja klasside vahelist ebavõrdsust suurendab tööjõuprogramm, mis tekitab pingeid meeste ja naiste ning valgete ja mustade vahele.

Lugu räägib kahest New Yorgi feministlikust rühmitusest, mille tegevust kajastatakse põrandaaluste raadiote kaudu – Phoenix Radio, mida juhib afroameeriklasest Honey, ning Radio Ragazza, mida juhib valge lesbi Isabel. Kohalikku kogukonda ajendab tegutsema maailmarändurist poliitilise aktivisti Adelaide Norrise arreteerimine, kui ta naaseb oma külaskäigult Lääne-Sahara revolutsiooniliste naiste juurde. Adelaide sureb politsei järelvalve all. Tema surma nimetatakse ametlikult enesetapuks, kuid rühmituste liikmed usuvad, et tegu oli mõrvaga, ning püüavad seda paljastada.

Filmi tegevusliin jälgib ka militaristlikku Naiste Armeed, kes sõidab linnas ringi jalgratastel ja metroos, et kaitsta naisi vägistamise ja ahistamise eest. Armee, Adelaide Norris ja piraatraadiod on FBI agendi uurimise all.

Filmi režissöör Lizzie Borden on narratiivi ehitanud kollaažina uudiste- ja jutusaadetest, fiktiivsetest dokumentaalkaadritest, politseisalvestistest, protestidest ja kohtumistest, strateegia arutamise koosolekutest ning isiklikest hetkedest elus rahutuste ajal.

Üritus on tasuta ning toimub inglise keeles. Vaata lisa Facebookist.