Improteater Impeerium võtab vastu Improgrupp Jaa! esitatud jää-ämbri väljakutse, kuid vee lendamise asemel toimub 24. oktoobril kell 19.00 Tallinna Kammerteatris lennukas improetendus, kus teiste hulgas astub esmakordselt lavale ka Impeeriumi näitleja Tarvo Krall. Etenduse tulud annetatakse heategevusele.

Foto: Kristel Kutser

Foto: Kristel Kutser

„Minu arvates on impro väga vahva viis jää-ämbrile vastata,” kommenteeris Krall. „Impro erinevus tavalisest teatrist seisneb selles, et kõik inimesed saalis – nii näitlejad, muusikud, valgustajad kui ka publik – on etenduse lavastajad. Kõik, mis laval toimub, vastab sellele, mida hetkel saalis istuja näha tahab. Publik saab tellida nii-öelda oma muusika. Jää-ämbri väljakutse mõte on tekitada inimestest sarnast külmašoki tunnet kui lihashaigetel, nii viskab ka impro publiku ja näitlejad ootamatult kui külma vette. Jää-ämbri olulisim osa on aga tähelepanu tõmbamine heategevusele, mistõttu otsustasime meiegi, et kõik etenduse tulud lähevad Eesti Lihasehaigete Seltsile.”

Improteater Impeeriumi hooaja avaetendus koosneb kahest osast. Esimeses osas etendavad näitlejad improvisatsioonilisi stseene, kus publik annab näitlejatele märksõnu ning etüüdide sisu ehitatakse pakutud ideedele.

Teises osas tuuakse lavale pikem improetendus, mis demonstreerib, et vastupidiselt levinud arusaamale ei seisne improvisatsiooniline näitekunst ainult lühikeste sketšide etendamises, vaid võimaldab läbi mängida ka pikemaid, sisukamaid lavavorme.

Improteater Impeerium on noor, varsti aastaseks saav grupeering, mis kasvas välja esimesest professionaalsest improtrupist Eestis. Seetõttu on Impeeriumi liikmed viieaastase improkogemusega kutselised näitlejad, kes kuuluvad ka teiste Eesti teatrite draamatruppidesse või tegutsevad vabakutselistena erinevates teatri-, tele- ja filmiprojektides.