Samal ajal, kui novembris terroristide ohvriks langenud Prantsusmaa valitsus on võtnud sõjaliste operatsioonide näol sihikule Islamiriigi tugipunktid Süürias ja Iraagis, on Itaalia asunud rakendama prantslaste teist, “They’ve got the guns, fuck’em, we’ve got the champagne” mentaliteedile sarnast lähenemist.

Merejumal Okeanose kuju Rooma Kapitooliumi muuseumis. Foto: Wikimedia Commons

Merejumal Okeanose kuju Rooma Kapitooliumi muuseumis. Foto: Wikimedia Commons

Nimelt on Itaalia peaminister Matteo Renzi Pariisi terrorirünnakute valguses teatanud, et Itaalia kavatseb miljardi euro suurusele turvaeelarvele lisaks suunata edaspidi miljard lisaeurot kultuuri edendamiseks, kirjutab The Independent.

Renzi sõnas üleeile tehtud avalduses, et pool kultuurile eraldatud lisarahast läheb suuremate keskuste lagunevate eeslinnade toetuseks ning lisaks saavad kõik 18–aastased itaallased 500-eurose väärtusega „kultuurikaardi”, et külastada muuseume, teatreid ja arheoloogilisi vaatamiväärsusi.

Peaminister lisas: „ISIS tahab terrorit, kuid meie vastame neile kultuuriga, mis on tugevam kui teadmiste puudulikkus. Me ei muuda kunagi oma identiteeti, seda, kuidas me elame, ega allu neile. Itaalias läheb iga turvalisuse peale kulunud euro kohta üks euro ka kultuurile.”

Itaalia välisminister Paolo Gentiloni ütles ISISe vastaseid õhurünnakuid kommenteerides, et Itaalia jaoks see valikuvariant ei olnud.