Sel kolmapäeval, 11. novembril esietendub Kanuti Gildi SAALis Maike ja Iggy Lond Malmborgi uuslavastus „99 Words for Void” („99 sõna tühjusele”), milles võetakse käsitlusele humanismi ja „euroopalike väärtuste” taust ning neoliberaalse poliitika tagajärjed.

Pressifoto

Pressifoto

Meie fundamentaalsed väärtused on ohus! Selles lavastuses asuvad kaks rüütlit neid kaitsma, teadmata, mis väärtused need tegelikult on. Lavastus vaatleb humanismi ja sellele toetuva „euroopalike väärtuste” tausta ning jälgib, kuidas neo-liberaalne poliitika on „inimlikkuse ideoloogia” dissonantsi löönud – glitch, mis toodab ideoloogilisi värdvorme ja võõrandumist. See on lugu mugavast aga klaustrofoobilisest maailmast, kus utoopilised lootused on asendunud ihade ja soovidega, mis saavad koheselt rahuldatud näiteks värskelt röstitud kohviubade aroomiga.

Maike Lond Malmborgi (1981) varasemate tööde hulka kuuluvad muuhulgas tema lõputöö „Sirquit Garden(07)”, mis on olnud nomineeritud René Coelho auhinnale Netherlands Media Art Instituudis. 2009. aastal saavutas ta koos Riina Maidrega rahvusvahelise läbimurde kontsert-etendusega „PostUganda”, mida hindas nii seksistlik kui ka queer/feministlik publik ning lisaks võitis ta Eesti Kultuurkapitali Grand Prix ulatusliku fiktsionaalse näitusega „Manfred MIMi retrospektiiv”, mille korraldas kunstnike kollektiiv MIMprojekt ja mille asutajaliikmete hulka Lond Malmborg samuti kuulub.

Iggy Lond Malmborg (1987) on vabakutseline näitleja ja etenduskunstnik Malmöst, kes olenemata oma klassikalisest näitlejaharidusest, kasutab erinevat esteetikat ja stiile nii soolodes kui koostöödes. Tema põhihuvi seisneb reaalse etendussituatsiooni olukorra kasutamises mudelina, millele rakendada lavastuse diskursust. Alates 2009. aastast teeb ta koostööd Johannes Schmit’iga duona White on White, mille eesmärk on analüüsida kunstiruumides sisalduvaid sissearvamise ja väljaarvamise varjatud meetodeid. Selle asemel, et järgida trendi, kus vähemuste ajutise representatsiooni kaudu seatakse küsimuse alla teatrilised normid, soovivad nad standardit raamistades standardi enda haavatavaks muuta. Tema viimane soolo „b o n e r” esietendus 2014. aastal Baltic Circle festivalil Helsingis ning jätkab tuuritamist ka 2016. aastal.

Etenduse info Facebookis.