Kinoteater on paari viimase aastaga teinud tuntuks noored koomikud Piret Krummi ja Katariina Tamme, vennad Kalmetid, Kaspar Velbergi ja Jörgen Liigi. Nüüd tutvustatakse aga täiesti uusi, ürgseid huumoritalente, kelle leidmiseks on Kinoteatri tegijad Paavo Piik ja Henrik Kalmet väljunud tõmbekeskuste mõjualast ja toimiva ühistranspordi piirest. Kinoteatri Open Mic toimub ainult ühel korral, 8. mai õhtul kell 22.30 Sinilinnus, Tallinn Comedy festivali raames.

Õhtu MC Henrik Kalmet. Foto: Alari Rammo.

Õhtu MC Henrik Kalmet. Foto: Alari Rammo.

Open Mic ehk vaba mikrofon on formaat, mis Eestimaal tuntud ennekõike hiphopparite, luuletajate ja Riigikogu eneseväljendusvormina. Seevastu stand-up’i maailmas hästituntud platvorm pakub alustavale koomikule viis minutit lavaaega, et publikule oma oskusi näidata. Noori ja rohelisi toetab ning õhtut juhib pisut kogenum koomik: Master of Ceremonies ehk MC, eestikeeli õhtujuht.

MC Henrik Kalmeti sõnul on Tartus ja Tallinnas vaba mikrofoni üritusi seni korraldanud Comedy Estonia. Kinoteater otsustas aga väljuda turvalise ja osalt juba neljarealise Tallinn-Tartu maantee piiridest, et otsida üles maa sool ning omamaise nalja ürglätted. „Kinoteatri Open Mic’il osalejad mõistavad tõelist nalja, milleks on elu Eesti maapiirkondades. Neil inimestel pole vaja pingutada, nad juba sünnivad tugeva absurditajuga,” kinnitab Kalmet.

Teise korraldaja Paavo Piigi sõnul intrigeeris mõte tuua publikuni midagi seninägematut. „Külastasime Väätsal iga-aastast huumoripäeva „Maamees muigab” ja saime aru, et oleme seni elanud pimeduses. Eestis on väga tugev põrandaalune stand-up’i traditsioon toimivate huumoriklubide ja naljaharrastusringide näol. Valdur Mikitat parafraseerides: stand-up näib olevat sündinud Eestis.” Piik lisab, et üleskutsed naljategemiseks riputati üles Mustveesse, Sinti, Kundasse, Tihemetsa, Antslasse ning teistesse riigist ja jumalast hüljatud paikadesse. „Vastukaja oli võimas. Mis 8. mail juhtuma hakkab, seda ei tea täpselt keegi,” ütleb Piik veidi murelikult.

Üritus Facebookis.