9. novembrini on Draakoni galeriis avatud Mart Vainre, Piret Tamme ja Ekke Västriku ühisnäitus „Mirror Mirror”.

Mart Vainre. „Mirror Mirror”. „Selfie”

Mart Vainre. „Mirror Mirror”. „Selfie”

Peamiselt maalikunstnikuna tuntud Mart Vainre pööras tavalise kunstniku ja portreteeritava suhte ümber ning palus kahel endale lähedasel inimesel, Piret Tammel ja Ekke Västrikul, endast portree maalida. Selle tulemusena ei sattunud pisut ebamugavasse positsiooni vaid kunstniku lähedased, vaid ka tulemuse üle kontrolli kaotanud kunstnik ise. Vainre kirjeldab protsessi järgnevalt: „Võimalus end tuttaval viisil väljendada oli kadunud mõlemal osapoolel ning lootsin, et kuigi olukord on ilmselt piinlik kõigile, võib sellest sündida midagi toorest, nurgelist ja siirast.

Oma lähedaste maale detailselt suurendades soovin vaadata läbi nende silmade. Korrata nende nägemust nagu enda oma. Jääda võimalikult uurivaks. Minu kavatsus on teistele lähemale liikudes end erapooletumalt vaadelda. Pigem jälgida ja korrata kui väljendada. Enese maailmavaadet näen ma niikuinii, kuid asendades selle korraks teiste vaatenurgaga, on kontaktühendus ümbritsevaga tekitatud ülekande abil tugevam.”

Draakoni galeriis eksponeeritavat maaliseeriat on võimalik näha kui tööprotsessi avatud anatoomiat. Lõplikult valmib seeria Eesti Kunstiakadeemia lõputööde näituseks Tase 2014.