Festival MoeKunstiKino näitab 6.–12. oktoobrini kinos Sõprus erinevaid moedokumentaale.

Anna Piaggi. Foto: press

Anna Piaggi. Foto: press

Festivali tihedast kavast võib leida näiteks jaapani moelooja Yohji Yamamoto mõistatuslikust elust pajatava „Rätsepmeister Yohji Yamamoto” ja dokfilmi „Mapplethorpe: vaadake neid pilte”, mis kõneleb vastuolulisest ameerika fotokunstnikust Robert Mapplethorpe’ist. Ka „Roxanne Lowit – maagilised hetked” portreteerib üht legendaarset moefotograafi – alates 54. aastast tänapäevani. Film „Anna Piaggi – moemaailma unistaja” jälgib aga ekstsentrilise riietusstiili poolest tuntud moeajakirjaniku töid ja tegemisi. Piaggi oli elav näide kunsti, ühiskonna ja kultuuri ristumisest, kes andis oma panuse moe arengusse ja tähtsustamisse kogu maailmas.

Filmis „Moeskandaalid” üritatakse paljastada moemaailma meeleseisundit ja põhimõtet, kuidas jõuda kaugele ilma millestki või kellestki lugu pidamata; „Mai esimene esmaspäev” räägib Metropolitani kunstimuuseumi kostüümiinstituudi aegade jooksul kõige suurema külastajate arvuga moenäituse „China: Through The Looking Glass” („Hiina läbi peegli”) ning näituse avamist tähistava ja staaridest kubiseva heategevusliku ürituse „2015 Met Gala” korraldamisest ning „Haute Couture’i salamaailm” tutvustab meile, mida kujutab endast täpsemalt kõrgmood.

Laupäeval, 8. oktoobril, peale filmiseanssi „Armastusega ja käsitsi tehtud, Prantsusmaal” on kõik huvilised oodatud moekunstik Piret Ilvese stuudiosse (Rüütli 16/18), et osaleda filmiteemalises vestlusringis „Hand Made with Love in Estonia”. Käsitöölised on asendamatud inimesed haute couture kollektsioonide loomisel maailmakuulsate luksusbrändide juures. Kas ka meil Eestis leidub taolisi tagasihoidlikke ja üldsusele tundmatuid suurepäraseid meistreid? Kas disainerid vajavad neid ning kust ja kuidas neid leida? Milline on disainerite ja ka tarbijate vastutus nende jätkusuutlikkuses? Või on ka disainer hoopis üks neist? Arvestades Eesti tippmoekunstnike töömudeleid ja tootmismustreid, võib pisut liialdatult öelda, et haute couture´i tarbimine Eestis ei ole miskit kättesaamatut. Paljud kõrgmoele omased töövõtted on igapäevane reaalsus ja neisse pilk heidetaksegi.

Tutvu kogu programmiga MoeKunstiKino kodulehel.