12. veebruaril kell 16.00 toimub Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (J. Kuperjanovi 9, Tartu) Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõudude Jaanus Eensalu ja Marko Kekiševi juhatusel Eesti Üliõpilaste Ehitusmaleva sümboolikal põhinev töötuba nõukogudeaegsest kujunduskunstist.

EÜE embleem aastast 1975

EÜE embleem aastast 1975

Vaadeldakse EÜE vimpleid, märke ja trükiseid ning arutletakse kompositsiooni, värvide ja trüki teemadel. Läbi arutluste ja empiiriliste teadmiste jõutakse vestlusega aegadesse, kus EÜE oli elus ning mida see asjaosalistele sel hetkel tähendas. Juttu tuleb ka laiemalt tüpograafiast, logograafikast ja sümboolika kujunemisest erinevatel ajastutel. Avatud vestlusringis osalevad noored graafilised disainerid Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti osakonnast.

Avatud on ka näitus „Kellu ja kitarriga. Eesti Üliõpilaste Ehitusmaleva töösuved”, kus töötab segumasin, aga mördi asemel tehakse juttu EÜE kujunemisloost, elust, olmest, korraldusest, kokkutulekutest ja inimestest. Vaadata saab kroonikakaadreid ja kuulata malevalaule.

Rohkem infot Eesti Rahva Muuseumis toimuva kohta siit.