Eesti ainus ühiskondlike algatuste inkubaator NULA kuulutas välja avaliku ideede kogumise, kuidas elu Eestis paremaks muuta.

Illustratsioon: NULA

Illustratsioon: NULA

Kolme parima algatuse vahel läheb programmi lõpus jagamisele 75 000 euro suurune auhinnafond. Uute ühiskondlike algatuste ideed on oodatud NULA inkubaatorisse kuni 23. märtsini.

„Alustame NULAga viiendat hooaega ja loodame näha ka tänavu niisama leidlikke ja uuenduslikke lahendusi nagu on toonud eelmised aastad. Inkubaator on aidanud tõeliselt toimivateks lahendusteks kasvada näiteks Vaikuseminutitel, mis parandab enesejuhtimisharjutuste abil Eesti õpilaste keskendumisvõimet või näiteks Topsiringil, mis asendab ühekordsed topsid korduvkasutatavatega,” tõi välja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali koordinaator Mariliis Saaret.

„Kui ühiskonnas on midagi, mis närvi ajab, siis ise tegutsema hakkamine on kõige kiirem võimalus midagi muuta. Näiteks pakkuda välja oma lahendus ja kandideerida sellega NULA inkubaatorisse, et ideest võiks kasvada tõeliselt mõjus algatus, ütles NULA inkubaatori projektijuht Agnes Miidla. „Inkubaatoris saavad omavahel kokku kodanikualgatus ja ettevõtluskogemus. Pannes kõrva taha kogenud mentorite soovitusi, samal ajal oma ideed läbi proovida ja edasi arendada – nii kujunevadki algatused, mis jäävad tegutsema ka pärast inkubaatorist väljakasvamist,” lisas Miidla.

NULA inkubaatori käivitasid 2016. aastal Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) ja Heateo Sihtasutus eesmärgiga leida uuenduslikke lahendusi teravatele probleemidele Eesti ühiskonnas. Inkubaatorisse oodatakse lahendusi, mis võivad olla seotud perede toimetuleku, hariduse, eakate elukvaliteedi, keskkonna, vaimse tervise või mõne muu kriitilise probleemiga.

Enne ideede esitamise lõpptähtaega 23. märtsil toimub Eesti eri paigus kolm inspiratsiooniõhtut. Seal saab koguda mõtteid, kuidas jõuda parimate lahendusteni ja kohtuda samast teemast huvitatud inimestega. Inspiratsiooniõhtud toimuvad 11. märtsil Tartus, 12. märtsil Tallinnas ja 18. märtsil Narvas.

NULA inkubaatorisse esitatud ideede seast valitakse kümme parimat, mis saavad oma lahendust edasi arendada kuuekuulises inkubaatoris koos kogenud ettevõtjate ja ekspertidega. Aasta lõpus selguvad kolm algatust, mis saavad Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt kuni 25 000 euro suuruse starditoetuse.