Feministeerium jätkab oma koostööd blogiga Nullkulu.ee, et tutvustada nullkulupõhimõtteid ja näidata, mil viisil need lõimuvad feminismiga. Nullkulu ehk zero waste on mõttelaad, mille eesmärk on vältida prügi tekkimist.

Õpitubades valmistatavad esemed. Vasakul heegeldatud näopesupadjad, ülal paremal sõlmikkott ja all paremal pesukaitsmed. Foto: press

Õpitubades valmistatavad esemed. Vasakul heegeldatud näopesupadjad, ülal paremal sõlmikkott ja all paremal pesukaitsmed. Foto: press

Nii kutsutakse kõiki huvilisi 20. jaanuaril Viljandis ja 27. jaanuaril Tallinnas toimuvatele nullkulupäevadele. Nullkulupäev koosneb arutelust „Feminist ei raiska!” ja praktilistest õpitubadest.

Arutelul vesteldakse, kuidas on omavahel seotud feminism ja keskkonnakaitse, räägitakse raha ja keskkonna säästmisest ja sellest, milline on üksikisiku vastutus. Vestluses osalevad Nullkulu.ee eestvedaja Maryliis Teinfeldt ja Feministeeriumi toimetaja Aet Kuusik, Tallinna vestlusesse liitub ka poe Slow pidaja Helen Puistaja. Vestlust juhib Feministeeriumi toimetaja Kadi Viik.

Õpitubades, mis sobivad ka algajatele, saab oskusi, mida on nullkulupraktikate viljelemiseks vaja. Ikka selleks, et tarbida vähem plasti ja ühekordseid tooteid. Nii õpitaksegi ise meisterdama näopesupatju, sõlmikkotte ning pesukaitsmeid. Töötubadele on vajalik eelregistreerimine, mida saab teha siin ja siin.

Lisainfot ning ürituste täpse ajakava leiad Feministeeriumi kodulehelt.