Paroodia: teose vm pilkav või humoorikas jäljendus. Muusikaline huumor, burlesk. Inglise keeles comedy, parody; vene keeles шуточная.

Tartu konservivabriku endine laborant Onu Bella salvestas 1992. aastal Tartu stuudios Heli Jälg heliriba „Ma võtsin viina”, mis on korraga paroodiaalbum, muusikaviktoriin (kes on originaallugude esitajad?) ja (kõver)peegel päevadest, mis ajasid segadusse.

Tõeline Bella fänn teab, et aastal 1992 välja antud kassettalbumil oli kolm lugu enam kui 2019. aasta jõuludeks ilmunud vinüülil. Plaadilt on jäänud võrreldes kassetiga välja „Aisakell”, „Mikul oli kena Mann” ja „Missikarussell Tartus”.

„Ma võtsin viina” kassett ja sõnad olid 1990ndate keskmise eestlase standardvarustuses nagu 1970.–1980. aastatel „Entel-tenteli” vinüülplaat ja sektsioonkapp. Onu Bella haamerdas sel albumil ja lugusid toetavates videotes otse MTV ja Saksa satelliitkanalite ning kolhoosi- ja kooli videodiskode närvi pihta. KÕIK Eestis teadsid toona neid meloodiaid peast ja pea mitte keegi ei teadnud nende originaalsõnu, vaid pigem ümiseti kaasa Bella esituses kuuldut. Albumi armastatuimaks artistiks on Madonna, kelle loomingust on plaadile jõudnud kolm lugu.

Vinüüli pressitud heli kõlab lausa suurepäraselt. Väljaandja Aarne Valmise sõnul tuleb selle eest tänada 1992. aastal stuudios väga head tööd teinud Paul Pihlakut (parandus: antud plaadiga tegeles stuudios siiski Paavo Pihlak – toim.), seni säilinud salvestisi, nendest plaadi masterdanud Lauri Liivakut ja plaadi pressinud Tartu vinüülitehast VinylPlant! Üks lisapõhjus, miks omada peale kasseti kogus ka vinüüli, on viimase kujunduses suurelt kasutatud inglitiibadega Onu Bella ja Alo Mattiiseni fotod, mis ilmusid kasseti vahel vaid tikutoosisuurustena.

„Sa hetkeks kuulatu ja mõtle aind, sa naudid kunsti vaid…” („Sa vaid kuulatu”)

Kuula-vaata ka Onu Bella „Ma võtsin viina” YouTube’i playlist’i, kust leiab vinüülilood kõrvuti originaallugudega.