11 min

In memoriam: Kaarel Valter (28. veebruar 1987 – 12. veebruar 2022)

12. veebruaril lahkus ootamatult avastatud kasvaja tagajärjel meie seast Kaarel Valter – DJ, melomaan, plaadimüüja, raadiohääl, jutuvestja, aga ennekõike legendaarne sõber ja kogukonna ühendaja. Kõigil, kes Karlat tundsid on rääkida temaga seoses mõni enneolematu seik – ta tõi oma lennuka olemusega inimeste ellu parajalt sensatsiooni. Ta elab edasi meie lugudes.

6 min

Don’t Say Goodbye, Uku

Sel sügisel lahkus meie seast pärast pikaaegset võitlust ALSiga Uku Kuut. Laupäeval, 4. novembril Sveta Baaris toimuval üritusel ei jäeta Ukuga hüvasti, vaid öeldakse „Nägemist!” ning saadetakse ta teele sama lendleva kergusega, millega ta ise kõigele lähenes. Isiklikud mälestused Ukust panid kirja laupäeval üles astuvad sõbrad ja loomingu austajad.

4 min

Järelhüüd Anna-Stina Treumundile

Anna-Stina Treumund (18.06.1982–30.05.2017) oli ikooniline kunstnik ja paljudele feministlik kamraad, kes uuris lesbiajalugusid ja esindas oma kunstis kompromissitult lesbilise naise identiteeti. Ta oli Eesti nüüdisaegse feministliku liikumise keskmes ning osa kriitiliselt mõtlevate ja loominguliste inimeste kogukonnast, kes kannavad endas edasi armastust, mida Anna-Stina oma eluajal neile jagas.

11 min

Järelhüüd Margus Karule

Margus Karu (11.09.1984–05.06.2017) erakordsus seisnes sisemises soojuses ning piiritus avatuses, mis avaldus lisaks suhetele lähedaste ja sõpradega ka tema menuromaanis „Nullpunkt”. Peale kirjutamise korraldas Margus pidusid, et inimesed leiaksid armastuse. Sõprade sõnul peitusidki Marguses endas selle tunde kõige hapramad vormid.

19 min

In Memoriam: Margus Karu

Meie seast on lahkunud populaarse noorteromaani „Nullpunkt” autor, filmi- ja reklaamiprodutsent ning peosarja Vallaliste Pidu ellukutsuja Margus Karu. „Ta oli kõige ilusam inimene, keda ma olen tundnud,” ütles Karu lähedane sõber Eia Uus Postimehele. „Ta muutis väga paljude inimeste elu rõõmsamaks,”