Täna ja homme avab end Tallinnas loomeagentuuri Aku (Tatari 64) õdusates ruumides taas pop-up-plaadipood Akord. Tegemist on jätkuga möödunud oktoobri kolmel päeval toimunud maratonile, mis tõi endisesse ajakirjandusmajja ostlema üle saja plaadifanaatiku.

Plaadipood NYC-is ehk Akord kümne aasta pärast. Foto: DJ Drummie

Plaadipood NYC-is ehk Akord kümne aasta pärast. Foto: DJ Drummie

„Esimese korra põhjal oli selge, et huvi kasutatud vinüüli järele on nii suur, et andsime lubaduse üritust korrata. Huvi on isegi tagasihoidlik väljendus ‒ me nägime kaaskodanike silmis nälga,” kinnitab poe üks ellukutsujaid DJ Drummie.

Mõte paariks päevaks poodi pidada tekkis, kui alates 1995. aastast DJ-ametit pidanud Drummie ja Alari Orav eelmisel suvel oma kodustes plaadikogudes suurpuhastuse otsustasid teha, mille tulemusena sõeluti välja ca 3000 ketast. „Need on plaadid, millest olime välja kasvanud, mida olime varunud mitu koopiat või mis enam lihtsalt riiulile ära ei mahtunud,” kirjeldasid mehed valikuprotsessi. Kastidest leiab palju souli ja džässi, house’i ja diskot, rokki ja poppi ning sekka ka elektroonikat, jungle’it ja näpuotsaga haruldusi. Sel korral on kolmandaks müüjaks Eesti üks legendaarsemaid DJsid ja plaadifanaatikuid. Kes täpsemalt, selgub kohapeal.