23. novembril kell 19.00 toimub Cabaret Rhizome’is prantsuse kultuurisügise raames noore prantsuse lavastaja Jules Audry teatritüki „Looking for Hamlet” maailma esietendus. Lavastus on „Hamleti” modernne interpretatsioon, mille eesmärk on viia publik reisile ajas ja ruumis, et elu väljaspool teatrisaali vahetuks laval loodava piiritu maailmaga.

Esietenduse plakat

Esietenduse plakat

Future Noir loob laval olustiku, mis on samavõrd tänapäevane kui ka tulevikuline. Räägitakse kahte keelt: inglise ja prantsuse. Inglise keel, mis on levinud üle maailma ja vallutanud massid, väljendab pealiskihti, samas kui prantsuse keel on justkui saladus, mis puudutab hinge ning väljendab inimeste peidetud tundeid. Oluline roll on ka helil – see on osa emotsioonidest ja loodavast maailmast, mis viib kaugemale teadmisest, et kõik on siiski etendatud.

Lavastust mängitakse vaid korra, prantsuse ja inglise keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Tänavune Accord! 2013 prantsuse kultuurisügis koosneb buketist kultuuriüritustest: kino, muusika, näitused, audiovisuaalne kunst, teater ja loengud. Erilise tähelepanu all on pilt selle kõigis vormides, nii eksperimentaalse kui ka klassikalisena. Kultuuriüritused toimuvad 23. oktoobrist kuni 30. novembrini. Kultuurinädalat korraldab Prantsuse Instituut Eestis.

Vaata Accord! 2013 kohta lisaks siit.
Prantsuse Instituudi kodulehele.