Rohetehnoloogia ideekonkurss
Lugemisaeg 2 minNüüd on hea aeg oma keskkonnasõbralikud äriideed lauale tuua, sest Eesti võõrustab sel sügisel Euroopa suurima rohetehnoloogia võistluse ClimateLaunchpad finaalüritust, mille puhul sõidavad siia valdkonna parimad start-up’id 25 riigist – kokku ligi 80 meeskonda.
Peale osalejate tulevad Tallinnasse ka rahvusvahelised investorid ja valdkonna mentorid Taanist Küproseni. Eesti võistkondadel on võimalik oma ideid esitada 3. juunini. Ideekonkursile on oodatud osalema nii üksikisikud kui meeskonnad, kuid ka eel- ja idufirma faasis olevad kuni kahe aasta vanused ettevõtted, kellel on idee kliimamuutuste või keskkonnaprobleemidega tegelemiseks.
„Säästvat tehnoloogiat peetakse hea ärilise potentsiaaliga valdkonnaks ning Euroopa suurim rohetehnoloogia finaalvõistlus on hea võimalus tugevdada selles vallas rahvusvahelisi kontakte. Finaalvõistlus on teenäitaja Eesti ettevõtjatele ja poliitikakujundajatele, et kliimaprobleemidega tegelemine looks uusi võimalusi majanduskasvuks Eestis, seda eriti olukorras, kus pärast Pariisi kliimakonverentsi on jõudsalt kasvamas investeeringud rohetehnoloogiasse,” rääkis ClimateLaunchpadi Eesti juht Marit Sall.
Tunnustatud Eesti rohetehnoloogia idufirmad:
-
ReLaDe – ClimateLaunchpadi üleeuroopalises finaalis kolmanda koha saavutanud start up arendab välja viisi, kuidas Arieli või Dosia asemel pesta oma pesu taaskasutatavate ensüümidega.
-
Reverse Resources – suunab rõivatööstuse tekstiiliülejääke uuesti ringlusesse, et riidetootjad kangast ei raiskaks. Ann Runneli juhitud ettevõte sai Global Change Awardi auhinnajagamisel kolmanda koha ning H&M loodud Conscios Fondilt idee arendamiseks toetuskapitali.
-
Sympower – arendab elektritarbemehhanismi, mis kontrollib kellaaegu, millal koduseadmed elektrit tarbivad. Nii saab hoida elektrisüsteemi tasakaalus ka siis, kui kasutatakse senisest enam päikese- ja tuuleenergiat, mis ongi eesmärk. Lisaks aitab seade raha kokku hoida. Sympower võitis oma võrgutehnoloogia ehitamiseks Prototroni toetuse.