Kirjandus
Luule: Mikk Tšaškin
Uue hooaja luulerubriigi avab Mikk Tšaškin, kes kirjutab rutiinist ja ajast pärast veeuputust.
Arvustus: Ja mitte ainult kurbusest…
Tõnis Vilu „Vana hing” on tulvil siirdeid, kus rida teisest kohast murdes tekiks sisule hoopis uutmoodi tähendus.
Keha peab (keskkonna)tundlikku monoloogi
Carolina Pihelgase lühiromaanis "Lõikejoon" kontrollivad lähisuhtevägivallast võrsunud traumad muu hulgas tegelase keskkonnataju ning loovad tekstist õrna ja äreva sisemonoloogi.
Suur suve raamatuhoroskoop igale tähemärgile 2024
Nagu ikka, panustab Müürileht eesti rahva kultuurilisse harimisse tänavugi suvise raamatuhoroskoobiga, et iga tähemärk leiaks ilmuva lektüüri muljetavaldavast hulgast üles just endale sobivaimad teosed!
Luule: Anu Kree
Anu Kree luuletab asjadest, mis juhtuvad elus korra ja kirjutamisest, mis aitab elus olla.
Arvustus: Identiteedist ja kuulumisest ehk Ka vaeslapselikus eesti noortekirjanduses leidub olulisi teemasid
Noortekirjandus peaks valmistama ette keerukama stiiliga tekstideks, stimuleerides mõttetegevust ja pakkudes ainest analüüsiks. Kuidas täidab seda eesmärki kohalik noortekirjandus?
Läti kontseptuaalne dessant
„Alfabeedi sünnimaa. Läti kolmanda aastatuhande kontseptuaalse luule esimene valikkogu”, ;paranoia, 2024. Koostanud ja tõlkinud Contra, toimetanud Piret Põldver, kujundanud Tuuli Aule, 144 lk.
Luule: Ivars Šteinbergs
Müürilehe juunilehes luuletab läti luuletaja Ivars Šteinbergs. Omavahel põimuvad muusika, Tallinn, naps ja miilustamine.
Arvustus: Kuidas me küll saaks üle oma traumadest
Paju mahitab lugejat oma elu läbi tunnetama ja juuri otsima, kuid lugejale pajatab oma elust samas vähe. Ometi on just autori isiklikumat laadi tekstid ja luuletused antud kogumiku kõige suuremaks tugevuseks.
Anne Vetik: Loobumise kunst
Kas maailmas on olemas täiuslikku asja, ütleme, mantlit, ja kui sa ta leiad, siis kas ja kuidas on võimalik elada temata?
Luule: Kadi Kivilo
Kadi Kivilo luuletab hommikust, kui jagati hambaid, hambaauke, silmi ja küüniseid.
Minevik on nüüd: mõnda naiste ajaloolisest proosast
Oleme nähtavasti tunnistajaks sellele, et naisautorite kirjutatud teoseid – näiteks ajaloolist proosat – on hakatud eesti kirjanduses varasemast rohkem märkama ja tunnustama, sealjuures ehk mitte enam üksikteoste, vaid laiema nähtusena. Mis on selle fenomeni põhjused (ja tagajärjed) ning millest jääb veel vajaka?