Kuu aja pärast, 2. septembril avatakse ARSi majas Tallinnas interaktiivne videomängude muuseum LVLup!, mis ootab parasjagu annetusi vanade videomängude, elektroonika ja mööbli näol.

Dendy konsool. Foto: LVLup! muuseum

Dendy konsool. Foto: LVLup! muuseum

Noortele eestlastele on arvutimängude olemasolu iseenesest mõistetav, kuid mängud ei ole alati olnud kättesaadavad. Muuseumis kohtub uus vanaga ja vastupidi – esindatud on konsoolid ja mängud 1980ndatest tänapäevani, sealhulgas haruldusi ja huvitavaid ideid minevikust. Jagatakse mängukogemusi juttude kaudu, aga eelkõige koos mängides. Nimelt saab muuseumi artefakte ise mängida – läbi selle saab kõige põhjalikuma ülevaate videomängude tööstuse arengust ning iga põlvkonna eripäradest.

LVLup! muuseumile võib saata videomänge, vana elektroonikat ja mööblit, näiteks Sega, Nintendo, Dendy ja Gameboy mänge ja konsoole. Tuua võib ka vanade mängudega seotud aksessuaare ja esemeid, samuti lauamänge. Mööbli ja elektroonika osas sobib kõik, mis vastab kirjeldusele „vanaema juures”. Elektroonika ei pea olema töökorras. Annetuste eest vastutasuks pakub muuseum tasuta külastusi, kutseid üritustele ning tänusid oma sotsiaalmeedia lehel.

LVLup! muuseum asub Tallinnas aadressil Pärnu mnt 154. Hoia end muuseumi tegemistega kursis Facebookis.