Täna algab Tartus 11. autorilaulufestival Mailaul. Kolme päeva jooksul annab kontserdi üle 20 singer-songwriter’i Eestist, Belgiast, Itaaliast ja Argentiinast.

Jarek Kasar. Foto: Ave Maria Mõistlik

Jarek Kasar. Foto: Ave Maria Mõistlik

Autorilaul on žanr, mis ühendab endas muusikat, luulet ja esituskunsti. Festivali programmis leidub nii trubaduure, kes esitavad oma loomingut üksi, kui ka autoreid, kes astuvad lavale koos ansambliga. Tartu Jaani kirikus, Feel Good Music Cafés ja Genialistide Klubis toimuvatel kontsertidel astuvad üles FLOATSTONE (Belgia), Jarek Kasar, inBoil, Taavi Peterson, Katrin Pärn, Marten Kuningas jpt. Mailaulu ja kirjandusfestival Prima Vista koostöös tuuakse 9. mail lavale Tuuli Vellingu spoken word’i kava. Mailaulu eriprojektideks on ka Eesti-Argentiina kooslus Voices in Poetry ning Aleksander Sünteri (1971-2014) sõprade poolt korraldatud meenutuskontsert „Sünteri laulud”. Festivali raames toimub ka Ööülikooli avalik salvestus.

Mailaulu peakorraldaja Juhani Jaeger rõhutab autori kui isiksuse tähtsustamist. „Festivalil kõlav muusika on oma autori nägu. Tiim ja turg mõistagi toetavad ja suunavad ka Mailaulul kõlavaid esinejaid, kuid loomingulises väärtusahelas – ideest arranžeeringu ja esituseni – on keskne roll siiski autoril,” sõnas Jaeger.

Mailaulu missioon on autorilaulu laiem teadvustamine ja väärtustamine. Festivali aastaprogrammi kuuluvad maikuus toimuv Autorilaulufestival Mailaul, suvine kontserdisari Tornimuusika, Mailaulu sügisfestival ja esitluskontserdid.

Festivaliuudistel ja programmil hoia silm peal Mailaulu Facebooki kaudu.